Aslan farklı olmayı seviyor

Dünyanın en klas futbol mabedlerinden Arena Stadı'nda düzenlenen geleneksel Amsterdam Kupası'nın beşincisinin açılış maçında Galatasaray, İtalyan Serie A devlerinden Inter önündeydi dün gece.

Galatasaray-Inter: 0-3
HAKEMLER: Eric Braamhaar, Arie Brink, Martin Cryans
GALATASARAY: Mondragon **, Prates **, Tamas *, De Boer * (Bülent 72 **), Hakan Ünsal * (Orhan 68 **), Pinto *, Cihan * (Batista 78 **), Ergün **, Hasan *, Ümit * (Sabri 57 **), Hakan Şükür ** (Berkant 83)
INTER: Toldo ***, Zanetti ***, Gamarra ***, Materazzi ** (Adani 46 **), Pasquale **, Eriberto Luciano ** (Okan 72 **), Almeyda ***, Emre ** (Lamouci 46 **), Meyde ** (Rebecci 62 **), Martins ****, Ventola ** (Karagounis 46 **)
GOLLER: Martins (38, 64), Rebecci (66)
SARI KART: Materazzi
KIRMIZI KART: Hasan ŞaşAMSTERDAM - Dünyanın en klas futbol mabedlerinden Arena Stadı'nda düzenlenen geleneksel Amsterdam Kupası'nın beşincisinin açılış maçında Galatasaray, İtalyan Serie A devlerinden Inter önündeydi dün gece. En son Alman Hertha Berlin karşısında alınan 4-1'lik sonucun ardından, Arena çimlerine yayılan 11 daha derli toplu ve güzel futbolun ısrarcısı görünümüydeydi. Vieri, Crespo, Cannavaro, DiBiagio, Cordoba gibi as oyuncularının dışında isimlere yer veren Inter'in, oyunu daha çok savunmada kabul ettiği ilk yarıda ilk ciddi atak Sarı-Kırmızılılar'dan geldi. 8. dakikada Hasan Şaş, soldan sağıyla ortaladı, Hakan Şükür yarım voleyle güzel vurdu; aut. 14'te ise, geçen sezon gol sonrası taklalarıyla zihinlerde yer eden Martins, Ventola'nın nefis topuk pasıyla soldan kaydı, vuruşunu Mondragon kornere yolladı.
Pinto'nun kötü ortaları
Galatasaray özellikle Fabio Pinto'nun sağdan sürüklediği toplarla etkili olmaya çalışırken Brezilyalı genç oyuncu top sürmekte başarılı ama pas isabet oranı açısından çok kötüydü. 19'da Eriberto, Martins'in duvar pasıyla içeri girdi ama zayıf vuruşu autu boyladı. Galatasaray'ın top hakimiyetinin üstün gözüktüğü dakikalarda, Inter'in golü geldi. 38'de Eriberto'nun pasıyla sağdan inen kaptan Zanetti, klas bir hareketle iki defans oyuncusunu ekarte etti, yaptığı ortaya kafayı vuran Martins durumu 1-0'a getirdi. İlk yarı, Cihan'ın düşürülmesiyle kazanılan frikikte, Brezilyalı Prates'in kullandığı atışın direkte patlamasıyla son buldu.
İkinci yarıda ise roller değişti. Inter önce oyun hakimiyetini ele geçirdi, sonra da üstünlüğünü skora yansıttı. Hasan Şaş 63'te güzel bir bilek hareketiyle rakibini geçti, uzaktan vurdu; aut. Akabinde 64'te atılan uzun bir topu yakalayan Martins, Tamas'ı geçip geçip sol ayağının içiyle Mondragon'u avladı: 2-0. 66'ta Inter, meseleye noktayı koydu. Kullanılan serbest atışta Galatasaray defansı pozisyon hatası yapınca, barajın içinde topla buluşan Rebecchi durumu 3-0 yaptı. Kalan dakikalarda Hasan Şaş'ın oyunrdan atılmasından başka kaydadeğer bir not yoktu. Böylece Galatasaray, Amsterdam Turnuvası'na kötü başlamış oldu. (Spor Servisi)