Aslan Hooijdonk'u istiyor

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, transfer döneminde aceleci davranmayacaklarını ve takıma faydalı olacak futbolcuları alacaklarını söyledi.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, transfer döneminde aceleci davranmayacaklarını ve takıma faydalı olacak futbolcuları alacaklarını söyledi. Hollandalı forvet Van Hooijdonk ile ilgilendiklerini de belirten Dürüst, "Van Hooijdonk ile sezon ortasında da görüşmüştük, şimdi de ilgileniyoruz. Görüşmeler devam ediyor ancak şu an için bir gelişme yok" şeklinde konuştu.
Dürüst, öncelikle bir stoper arayışında olduklarını ifade ederek, "Daha sonra da kaliteli bir forvet transfer etmeyi planlıyoruz. Transferlerin kampa kadar yetişmesi gibi bir düşüncemiz yok. Transfer konusunda çok titiziz. İspanya Ligi'nin bitmesini, ayrıca futbolcuların tatilden dönmesini bekliyoruz" diye konuştu.
Dış transferde üç yıllık sözleşme imzaladıkları Brezilyalı futbolcu Cesar Pratez'in çok önemli bir oyuncu olduğunu kaydeden Dürüst, "Özellikle takımın sağ kanadında eksikliğimiz vardı. Pratez ile bu eksikliği gidereciğimizi düşünüyorum. Brezilyalı futbolcunun takıma faydalı olacağını inanıyorum. Pratez, ay sonuna doğru İstanbul'a gelecek" dedi. Pepe'nin stoper adaylarından biri olduğunu, ancak yapılan görüşmelerin ardından bu futbolcunun transferinden vazgeçtiklerini belirten Dürüst, Hakan Şükür ile de ilgilenmediklerini sözlerine ekledi.
Ayhan: Teşekkürler Hagi
Öte yandan Sarı-Kırmızılı takımın başarılı oyuncusu Ayhan, Bursaspor'un başına geçmesi beklenen George Hagi'nin kendisini takımında görmek istemesiyle ilgili olarak, "Galatasaray'dan ayrılmayı düşünmüyorum. Üstelik burada çok mutluyum. Ancak, Hagi gibi dünya çapında ünü olan birinin beni beğenmesi ve takımına istemesi gurur verici" dedi.
Galatasaray'ın, kulübe kaynak yaratma stratejilerini belirleme amacıyla düzenlediği 'Arama Konferansı' başladı. Ceylan Intercontinental
Oteli'nde düzenlenen konferansa başkan Canaydın, İkinci Başkan Ali Dürüst, genel sekreter Sinan Kalpakçıoğlu, yöneticiler ile çeşitli konularda uzman olan kişiler katıldı.