Aslan son 8'i Arroyo

Aslan son 8'i Arroyo
Aslan son 8'i Arroyo
Galatasaray Liv Hospital, Turkish Airlines Euroleague Top 16 F Grubu 12. maçında Zalgiris Kaunas ile karşı karşıya geldi.

Sahaya doğru oyun planı koymak önemli. Başarıya gidecek en uygun planı koymadan, en uygun stratejiyi belirlemeden sahadan üstün çıkmak zor. Ama bir de o stratejinin uygulanması var. Harita üzerinde muharebe planı yapmak, bir de onu meydanda uygulamak.

Dün G.Saray için son 8 adına bir önemli viraj daha dönüldü. Ve Zalgiris deplasmanında kazanırken sarı-kırmızılıların çok iyi bir planı nasıl harika uyguladıklarını izledik. Bir kez daha planları bozacak bir gelişme oldu olmasına. Mensah-Bonsu devre dışı kaldı bu defa ama ne plan, ne de uygulama değişmedi.

Çok karışık değil aslında. Ana hatlar belli.
Zalgiris tempoyu çok seven, açık sahada oynayan bir takım. Bunun için ribaunt almak zorundalar. Ribauntlarda yenilme. Bonsu’nun yokluğuna rağmen 40-30 ribaunt üstünlüğü sağladı G.Saray. Furkan sezonun en iyi maçını oynarken 14 ribaunt yaptı. Hairston 8’le destek verdi.

SÜRPRİZ SKORER MILAKNIS

Zalgiris'in hücumunu Dentmon ve Pocius’un şutları taşıyor. Havaya girmelerine izin verme. Hairston ve Markoishvili maç boyunca harika savundu bu ikiliyi. Fizik ve boy üstünlükleriyle hep zor, el üstü şutlara zorladılar. Zalgiris’in iki skoreri 9/26 isabette kaldı.
Zalgiris bir hücum takımı. Beklenmedik skor patlaması yaşayabilirler. Oyundan düşme, aynı şekilde yanıt ver. Sürpriz skorer Milaknis oldu. 4/4 üçlük attı. Karşılığında ikinci yarıda 9/17 üç sayı atan bir G.Saray buldu.

KADERİ KENDİ ELİNDE

Karar anlarında topu Arroyo’ya ver ve ona güven. Arroyo o güveni bir kez daha boşa çıkarmadı. Kuban ve Bayern maçlarında olduğu gibi yine kusursuz oynadı, planın kusursuz işlemesinde en önemli pay sahibi oldu. 19 sayısının 17’sini ikinci yarıda attı. İlk yarıda takımı oynattı, gerektiği yerde skora yöneldi. Arada 7 asist yapmayı da ihmal etmedi.

G.Saray üst üste 3 final gibi maçı kazanarak artık kendi kaderini elinde tutuyor. Son 8 biletini alıp alamayacağını kendi yaptıkları belirleyecek. Ve bu plan ve bu uygulama ile Barcelona’nın play-off rakibi olmaya hazırlanıyor. (Kaan Kural / şampiy10.com)


  ETİKETLER:

  KAAN KURAL

  ,

  Barcelona

  ,

  Oyun

  ,

  Sürpriz

  ,

  Skor

  ,

  Sahadan

  ,

  Final

  ,

  maç