Aslan yine bir cuma mesaisinde

Bu sezon cuma randevuları hep hüzünlü sonuçlanan Galatasaray, bu haftanın açılış karşılaşmasında da sahne alıyor. Rakip, kâğıt üzerinde de olsa UEFA şansını sürdürmek isteyen Gençlerbirliği.

ANKARA - Bu sezon cuma randevuları hep hüzünlü sonuçlanan Galatasaray, bu haftanın açılış karşılaşmasında da sahne alıyor. Rakip, kâğıt üzerinde de olsa UEFA şansını sürdürmek isteyen Gençlerbirliği. Aslan, bu sezon cuma günleri oynadığı dört maçın üçünde berabere kaldı, birinde de yenildi. Geçen hafta alınan bu tek yenilgi (Erciyesspor'a) de bir anlamda, Sarı-Kırmızılılar için bu sezonki şampiyonluk yarışına veda anlamı taşıyordu. Dolayısıyla bu geceki maçta hedef, hiç değilse Şampiyonlar Ligi hedefini devam ettirebilmek.
Öte yandan Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, yönetim kuruluyla yapacağı görüşmede, daha aç, daha çok mücadeleci futbolculara ihtiyaçları olacağını söyleyeceğini belirtti. Gerets'in, Galatasaray TV'deki 'Teknik Yorum' adlı programda yaptığı açıklamalar, kulübün resmi sitesinde yayımlandı. Bir günde her şeyi değiştirmenin mümkün olmayacağını, fakat gelecek sezon takımda bazı değişikliklerin olacağını açıkladığı belirtilen Gerets'in, yönetim kurulu ve başkan Özhan Canaydın ile konuşarak, daha aç ve daha çok mücadele eden futbolculara ihtiyaçları olacağını söyleyeceğini ifade ettiği kaydedildi.
Polat: Iliç hak ettiği cezayı aldı
Saşa İliç'in son maçta gördüğü kırmızı kartla ilgili olarak, kulüp başkan yardımcısı Adnan Polat'ın "Iliç, takımına ihanet etti" açıklamasını anlayışla karşıladığını ifade eden Belçikalı teknik adam, "Bu kart bize pahalıya mal oldu" yorumunu yaptı.
1905 Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği'nin düzenlediği geceye katılan Adnan Polat ise Iliç'in yönetmeliklere göre hak ettiği bir para cezası aldığını belirterek "Dirsek atmadan önce düşünecekti" dedi. Sarı-Kırmızılı yönetici, ligde her şeyin mümkün olabileceğini fakat şampiyon olmalarının mucizelere bağlı olduğunu da ifade etti. (Spor Servisi)