Aslan'a ilginç teklif

İspanya takımlarından Barcelona, daha önceki temaslarda kendisinden bir defans, bir de forvet oyuncusu isteyen Galatasaray'a, takımda iki yıldır forma giyemeyen defans oyuncusu Phillipe Christanval'ı önerdi.

BARCELONA - İspanya takımlarından Barcelona, daha önceki temaslarda kendisinden bir defans, bir de forvet oyuncusu isteyen Galatasaray'a, takımda iki yıldır forma giyemeyen defans oyuncusu Phillipe Christanval'ı önerdi. 1997-2001 yılları arasında Monaco'da forma giyen Fransız futbolcu, 2001 yılında Barcelona'ya transfer olmuş ancak bekleneni verememişti.
Barcelona, Sarı Kırmızılılar'a Phillipe Christanval'ı kiralık ya da satılık verebileceğini bildirdi. 25 yaşında ve 1.85 boyundaki Fransız oyuncu, İspanyol medyasına "Yöneticilerim bana önümüzdeki sezon kadroya giremeyeceğimi, takım bulmamı söylediler. Bütün tekliflere açığım" dedi. Galatasaray yönetiminin, Barça'nın yeni teklifini bu hafta içinde Fatih Terim'in kararına göre değerlendireceği öğrerildi. 6 kez milli olan Christanval, 2000 yılında Monaco ile şampiyonluk yaşamıştı. (Spor Servisi)