Aslan'da Abdullah tartışması

Galatasaray'ın, Fenerbahçe'de daha önce kadro dışı bırakılan Abdullah Ercan'la ilgilenmesi yeni bir tartışma başlattı. Sezon başında Elvir Baliç'i, devre arasında da Haim Revivo'yu renklerine bağlayan Sarı-Kırmızılı yönetimin Abdullah'la flört etmesi, kafalarda soru işaretlerine neden oldu.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'ın, Fenerbahçe'de daha önce kadro dışı bırakılan Abdullah Ercan'la ilgilenmesi yeni bir tartışma başlattı. Sezon başında Elvir Baliç'i, devre arasında da Haim Revivo'yu renklerine bağlayan Sarı-Kırmızılı yönetimin Abdullah'la flört etmesi, kafalarda soru işaretlerine neden oldu. Bazı yöneticiler Baliç ve Revivo'dan beklenen performansın alınamadığını anımsatarak, Abdullah'ın uzun süredir oynamadığı için takıma faydalı olamayacağı yönünde görüş bildirdiler.
Tecrübeli futbolcu, teknik direktör Fatih Terim'in milli takımı çalıştırdığı dönemde gözde oyuncularından biriydi. Terim yönetime verdiği raporunda Abdullah'ın takıma çok faydalı olacağı ve kendisinin Avrupa tecrübesi olduğunu belirtti. Yönetim bu oyuncuyla ilgili kesin kararını
önümüzdeki günlerde verecek.
Overmars'da sona doğru
Barcelona kulübü gelecek sezon Overmars'ı takımdan gönderme kararı aldı. Katalan ekibinden yapılan açıklamada Overmars'ın bedelsiz olarak serbest bırakılacağı belirtildi. Sarı-Kırmızılı yönetim bu gelişme üzerine Overmars için harekete geçti. Menajerler aracılığıyla bu oyuncuyla bir kez daha masaya oturulacak. Frank de Boer transferi ise yabancı kontenjanı nedeniyle askıya alındı.
Sarı-Kırmızılılar, son teklifini yaptığı Brezilyalı Sonny Anderson'dan haftasonuna kadar yanıt bekliyor. Yıllık 1 milyon 750 bin
euro önerilen Sambacının, ülkesinden haftasonunda Fransa'ya dönerek kesin kararını vermesi bekleniyor. Daha önce Katar'dan gelen yıllık 2 milyon euroluk teklifi geri çeviren golcü futbolcunun Galatasaray'a sıcak baktığı ve büyük ölçüde teklife olumlu yanıt vereceği belirtildi. Anderson'un kararında en büyük etkenin Galatasaray'ın gelecek sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılması olduğu kaydedildi.
Öte yandan yönetim kombine kart fiyatlarında indirim kararı aldı. Stattan sorumlu yönetici Orhan Yüzen, kombinelerin 7 Temmuz'dan itibaren satışa sunulacağını belirterek, "Şimdiden biletlere yoğun talep var. Kombineden büyük gelirler bekliyoruz" diye konuştu. Carlsberg'in sponsorluğunda Ali Sami Yen Stadı'nın yanında inşa edilen dev çadır bu akşam yapılacak törenle resmen hizmete girecek. Çadırın içinde kafe-bar, restoran ve Galatasaray ürünlerini satan bir mağaza bulunuyor.