'Aslan'ı çok az tanıyorum'

'Aslan'ı çok az tanıyorum'
'Aslan'ı çok az tanıyorum'
Galatasaray'ın çiçeği burnunda transferi Cris, yeni bir heyecana hazır olduğunu belirtip ekledi: "Yeni takımım hakkında çok az şey biliyorum."

İSTANBUL - Tomas Ujfalusi’nin sakatlanmasından sonra savunmada sıkıntıya giren Galatasaray ’ın bu bölgedeki problemi gidermek için Fransa ’nın Lyon kulübünden kadrosuna kattığı Brezilyalı stoper Cristiano Marques Gomes nam-ı diğer Cris, transferiyle ilgili ilk açıklamayı ülkesinin basınına yaptı. Lyon’dan ayrıldığı için üzgün olduğunu belirten 35 yaşındaki oyuncu “Kalbim Lyon ve taraftarla. Kızım doğduğunda benim için yaptıklarından dolayı onları asla unutmayacağım. Ancak yeni bir heyecana ve mücadeleye hazırım. Bir sayfa kapanır, diğer açılır. Bu, hayatımda yeni bir bölüm” ifadelerini kullandı.
Kariyerini Lyon’da bitirmeyi istediğini belirten Cris, “Ancak bu süreç ilginç gelişti. Galatasaray ile görüşmeler iyi gitti. Herhangi bir sorun yok. Yeni kulübümle ilgili az şey biliyorum. Taffarel, Melo, Baros ve Elmander’in orada olduklarından haberim var. Artık yeni bir mücadelenin içerisinde olacağım” dedi.

Baros da Devler Ligi’nde
Galatasaray, 1.25 milyon euro garanti para ve 10 bin euro maç başı ücret ödeyeceği Cris’in ismini Şampiyonlar Ligi için UEFA’ya gönderdiği listeye de ekledi. Sarı-Kırmızılılar, Devler Ligi kadrosuna kaleci olarak Muslera ve Ufuk’u dahil ederken Beşiktaşlı Ricardo Quaresma ile takası gündeme gelen ancak gerçekleşmeyen Çek yıldız Baros da Şampiyonlar Ligi listesinde kendisine yer buldu.