Aslı'nın ölümünden yargılanırken, federasyon başkanı oldu

Aslı'nın ölümünden yargılanırken, federasyon başkanı oldu
Aslı'nın ölümünden yargılanırken, federasyon başkanı oldu
Atletizm Federasyonu olağanüstü genel kurulu bugün Ankara'da yapıldı. Tek aday olarak seçime giren Fatih Çintimar başkan seçildi. Çintimar'ın milli kayakçı Aslı Nemutlu'nun yaşamını yitirdiği kazayla ilgili davada 2 yıla kadar hapsi isteniyor.

Atletizm Federasyonu'nun genel kuruluna 178 delege katıldı. Delegelerin tamamının oy kullandığı genel kurulda 28 boş oy çıktı. Geçerli 150 oyun 145'ini alan Fatih Çintimar Atletizm Federasyonu yeni başkanı oldu.
Yeni başkan Fatih Çintimar, genel kurul sonrasında yaptığı açıklamada, "Atletizm camiasına yakışır bir seçim oldu. Ben ve arkadaşlarım, büyük bir yükün altına girdiğimizin farkındayız" dedi. 

ASLI'NIN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU TUTULUYOR

Çintimar, milli kayakçı Aslı Nemutlu'nun Erzurum Palandöken'de pist dışına çıktıktan sonra, tipinin pisti kapatmaması için konulan tahta perdelere çarpıp hayatını kaybettiği sırada Erzurum Spor ve İl Müdürü'ydü. Çintimar, kayak merkezinde Aslı'nın yaptığı kazadan önce orada bulunması gereken ambulansın ancak kazadan sonra çağrılması, güvenlik filelerinin bulunmaması gibi suçlamalar nedeniyle, diğer sekiz sanıkla birlikte 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanıyor. (Radikal.com.tr/DHA)


Atletizm Federasyonu Yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Başkan Fatih Çintimar, üyeler: Selim Terzi, Atif Ala, İ.İlhan Hatipoğlu, Ali Aksu, Celalettin Deniztoker, Sürüri Akgün, Adnan Şeker, Mehmet Kesen, S.Münir Yaraş, Muzaffer Karadeniz, M.Yasin Taş, İsmail Elgaz, Hasan Çavuşoğlu, İsmail Beyazit.


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  spor

  ,

  Fatih

  ,

  Kayak

  ,

  Oyun

  ,

  karadeniz

  ,

  hapis

  ,

  güvenlik

  ,

  başkan

  ,

  yönetim

  ,

  oy