Asper cepte, Pletikosa belki

Beşiktaş, Arsenal ile ön protokol imzalayan Cordoba'nın yerine kaleci arayışlarına hız kazandırdı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL/ZÜRİH - Beşiktaş, Arsenal ile ön protokol imzalayan Cordoba'nın yerine kaleci arayışlarına hız kazandırdı. Dış ilişkiler sorumlusu İbrahim Altınsay Pletikosa ile masaya oturdu. Hırvat eldivenle yapılan görüşmelerin
olumlu geçtiği, Mircea Lucescu'nun da genç kaleciye onay verdiği belirtildi.
Altınsay, Pletikosa ile prensipte anlaştıklarını ancak pürüz çıkması halinde alternatif isimlere yöneleceklerini belirterek, "Daum'un takımı çalıştırdığı dönemde bu kaleciyle görüşmüş ancak anlaşma sağlayamamıştık. Kendisi çok yetenekli bir kaleci. Transfer birkaç gün içinde netlik kazanır" diye konuştu. Daum döneminde Beşiktaş'ta forma giyen Asper, Siyah-Beyazlılardan kendisine teklif geldiğini ve geri dönmeye hazır olduğunu söyledi. Ayrıca Genk'de forma giyen Belçika Milli Takımı'nın kalecisi Herpoel'le de görüşmeler sürüyor.
İkinci başkan Hüsnü Güreli, hukuksal açıdan hiçbir eksikleri olmadığını savunarak, "Sorun biz de değil Cordoba'da. Kendisi ısrarla Arsenal'de oynamak istediğini bize iletti. Konuyla ilgili yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. FIFA aracılığıyla Arsenal kulübü ve Cordoba'ya 1.5 milyon dolarlık tazminat davası açacağız" ifadesini kullandı. Öte yandan Siyah-Beyazlı ekip, yeni sezon kamp çalışmaları için İsviçre'nin Zürih kentine gelerek kampa girdi.