Asteras Tripolis 2-2 Beşiktaş

Asteras Tripolis 2-2 Beşiktaş
Asteras Tripolis 2-2 Beşiktaş
UEFA Avrupa Ligi B Grubu'nda liderlik mücadelesi veren Beşiktaş, Asteras Tripolis ile deplasmanda 2-2 berabere kaldı ve gruptan çıkmayı garantiledi.

RADİKAL - UEFA Avrupa Ligi B Grubu'nda liderlik mücadelesi veren Beşiktaş , konuk olduğu Asteras Tripolis'le 2-2 berabere kalarak bir üst tura adını yazdırdı.

 MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYIN

İLK 11'LER

BEŞİKTAŞ: Cenk, Serdar, Pedro, Ersan, Ramon, Veli, Atiba, Olcay, Sosa, Gökhan, Demba

ASTERAS: Kosicky, Panteliadis, Sankare, Lluy, Goian, Fernandez, Zisopoulos, Kourbelis, Mazza, Parra, Gianniotas

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi 5. haftasında deplasmanda Yunanistan'ın Asteras Tripolis takımı ile karşılaşırken, maç için yoğun güvenlik önlemi alındığı görüldü.

KORKULAN OLMADI

İstanbul 'da Galatasaray ile Kızılyıldız arasında oynanan Turkish Airlines Euroleague maçı öncesinde Sırp taraftar Marko Ivkovic'in öldürülmesi sonrası sosyal medyada örgütlenmeye çalışan Sırp ve Yunan taraftarlar, Asteras-Beşiktaş maçını hedef göstermişti. Beşiktaş yönetiminin de girişimleri ile UEFA ve Tripoli yetkilileri herhangi bir olay çıkmaması için geniş önlemler aldı. Ancak Sırp ve Yunan taraftarların maça gelmesinin beklenmesi bir yana, Asteras taraftarı bile 7 bin 600 kişi kapasiteli stadı dolduramadı. Tribünlerin büyük bir bölümü boş kaldı.

GREV YÜZÜNDEN BEŞİKTAŞLI TARAFTARLAR MAÇA GELEMEDİ

Asteras taraftarı gibi Beşiktaşlı taraftarlar da kendilerine ayrılan bölümü dolduramadı. Beşiktaş için ayrılan biletlerin tamamının satılmasına rağmen Yunanistan'da ülke genelinde yapılan grev yüzünden havalimanının çalışmaması sebebiyle taraftarlar Yunanistan'a ve dolayısıyla da Asteras-Beşiktaş maçına gelemedi. Siyah beyazlı taraftarların sayısı 100'ü ancak bulabildi.

OLCAY ŞAHAN İLK 11'DE OĞUZHAN ÖZYAKUP YİNE YEDEK

Kerim Frei'nin lig maçlarında gösterdiği performans sonrası Kasımpaşa maçında yedeğe çekilen Olcay Şahan ilk 11'deki yerine kavuştu. Sosa'nın yükselen grafiği ile yedeğe düşen Oğuzhan Özyakup ise, Olcay kadar şanslı olamadı ve bu maçta da yedek soyundu.