At yarışı için futbolu bıraktı

At yarışı için futbolu bıraktı
At yarışı için futbolu bıraktı
Geçen sezon aktif futbol hayatına nokta koyan Michael Owen, yeşil sahalara erken veda etmesinin nedenini açıkladı.

İSTANBUL (AA) - İngilizlerin eski milli futbolcularından Michael Owen, sahip olduğu Brown Panther isimli tayın katılacağı yaklaşık 2.5 milyon euro ödüllü yarışı izlemek için Cuma günü Londra 'dan Avustralya'ya gitti. Brown Panther'in kendisi için bir gurur kaynağı olduğunu belirten Owen, "Bu tip organizasyonlara katılmak ve Brown Panther gibi atları izleyebilmek için futbol kariyerime son verdim" şeklinde konuştu.

50 metreden kendi kalesine gol


Futbolculuk kariyeri boyunca Liverpool, Real Madrid, Newcastle United, Manchester United'da top koşturan 34 yaşındaki eski golcü, at yarışlarından büyük keyif aldığını kaydetti.

İngiliz Metro Gazetesi'nde yer alan haberde at yarışlarında yer almanın futbolculuktan çok farklı olduğunu kaydeden Michael Owen, "15 yıldır at yarışlarının içindeyim. Melbourne Kupası dünyanın en büyük yarışlarından ve bu yarışı kazanan ilk İngiliz olmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Owen'ın sahip olduğu Brown Panther, 5 Kasım günü Melbourne'da daha önce hiçbir Britanyalı tayın galip gelemediği Melbourne Kupası'nda tarihe geçmek için piste çıkacak.

Zarar eden stadı satışa çıkardılar