At yarışları iptal edildi

At yarışları iptal edildi
At yarışları iptal edildi
Türkiye Jokey Kulübü (TJK), Soma'da meydana gelen maden kazası ile ilgili başsağlığı mesajı yayımlarken, 14-15 Mayıs'ta yapılacak yarışları iptal edilğini duyurdu.

TJK'nın resmi internet sitesinden yer alan açıklama şöyle:
"Soma'daki bir kömür ocağında meydana gelen patlama nedeniyle 205 İşçimizin hayatını kaybettiğini, çok sayıda İşçinin de madende mahsur kaldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Üzücü kazada hayatını kaybeden İşçilerimize Allah'tan rahmet, Ailelerine başsağlığı dilerken, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, mahsur kalanların da en kısa sürede kurtarılmalarını diliyoruz."

YARIŞLAR İPTAL
14-15 Mayıs'ta yapılması planlanan yarışların iptal edildiğini duyuran TJK, "Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan ve hepimizi hüzne boğan maden faciası nedeniyle, 13 Mayıs 2014 tarihinden itibaren ülkemizde üç günlük 'Milli Yas' ilan edilmiştir. Milli yas sebebiyle 14 Mayıs Çarşamba ve 15 Mayıs Perşembe günü yapılması planlanan yarışlar iptal edilmiştir. Bu yarışların hangi tarihlerde yapılacağı önümüzdeki günlerde ilan edilecektir. Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın acısını kalbimizde hissediyoruz. Bu üzücü kazada vefat edenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm Ulusumuza başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz" ifadelerini kullandı.(DHA)