'Atagün kendine çekidüzen vermeli'

2004 Atina Olimpiyat Oyunları'nda gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atan milli boksör Atagün Yalçınkaya'nın gelecek yıl Pekin Olimpiyatları'na gidip gitmeyeceği netlik kazanmadı.

ANKARA - 2004 Atina Olimpiyat Oyunları'nda gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atan milli boksör Atagün Yalçınkaya'nın gelecek yıl Pekin Olimpiyatları'na gidip gitmeyeceği netlik kazanmadı.
Atagün, 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları için düzenlenen elemelerden ilkine katılmazken, milli boksörün önünde iki eleme şansı daha bulunuyor.
Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli, "Biz Atagün'e bugüne kadar şans verdik, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Ama Atagün kariyeri açısından yanlış şeyler yapıyor. Bizzat asbaşkanımı görevlendirip Türkiye Şampiyonası'na katılması için Atagün'ün yanına gönderdim ama şampiyonaya katılmadı. Kendi bileceği bir şey" diye konuştu. Genç boksörün arada sırada antrenman yaptığı şeklinde kendilerine bilgi geldiğini ifade eden Doğaneli, "Böyle yaparak başarılı olamaz. Kendisine çekidüzen vermesi gerekiyor. Geçen yıl kulüplerarası şampiyonaya katılmadı. Bu yıl Türkiye Şampiyonası'na katılmadı. Kulüplerarası şampiyonaya büyük ihtimalle bu yıl da girmeyecek. Ringten uzak kalmak ona zarar verir" dedi. (Spor Servisi)