Ataman artık Kartal

BEKO Basketbol Ligi'nin iddialı takımlarından Beşiktaş Cola Turka, daha önce anlaştığı tecrübeli çalıştırıcı Ergin Ataman'la resmi sözleşme imzaladı.

İSTANBUL - BEKO Basketbol Ligi'nin iddialı takımlarından Beşiktaş Cola Turka, daha önce anlaştığı tecrübeli çalıştırıcı Ergin Ataman'la resmi sözleşme imzaladı. Beşiktaş Basın Sözcüsü Gülnaz Arsel, spor okullarından sorumlu yönetim kurulu üyesi Nedim Sarsmaz ve Basketbol Şubesi'nden sorumlu yönetim kurulu üyesi Şeref Yalçın'ın da katıldığı imza töreninde Ataman, bir yılı opsiyonlu iki yıllık sözleşmeyle kendisini Siyah-Beyazlı renklere bağladı.
Geçen sezon İtalya'da Climamio Bologna'yı çalıştıran Ataman, Beşiktaş'a geldiği için mutlu olduğunu belirterek, "Beşiktaş'ın büyük hedeflere kilitlendiğini ve başarılı olmak istediğini gördüğüm için şu anda buradayım. Türkiye'de ve Avrupa'da önemli takımlarda çalıştım ama ilk kez 'üç büyükler'den birinin başına geldim. Gördüğüm kadarıyla Beşiktaş, Avrupa'da çalıştığım takımlardan çok daha büyük bir kulüp. Burada karşılaşacağım zorlukların farkındayım, ancak camiamız kenetlenirse bunların hepsini kısa sürede atlatarak istediğimiz başarıları yakalarız" dedi. (Spor Servisi)