Ataman: Çok kötü bir gece oldu

Ataman: Çok kötü bir gece oldu
Ataman: Çok kötü bir gece oldu
Galatasaray Liv Hospital Antrenörü Ergin Ataman, Sırp ekibi Kızılyıldız Telekom'a 76-68 yenildikleri maça ilişkin, "Olumlu olan tek şey, 20-25 sayı farkla değil 8 sayıyla kaybetmemiz oldu" dedi.

BELGRAD - Ergin Ataman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Kızılyıldız takımını ve taraftarlarını kutlayarak, " maç boyunca muhteşem bir atmosfer yarattıklarını" söyledi.

Kızılyıldız oyuncularının maçın başından beri bu atmosferi kullanarak agresif bir oyun sergilediğini belirten Ataman, "Özellikle Boban Maryanoviç ve Marcus Williams'ı durdurmakta zorluk çektik. Kızılyıldız maçın başından itibaren psikolojik olarak daha güçlü olduğunu gösterdi. Sonuç olarak, bu bizim için çok kötü bir gece oldu. Olumlu olan tek şey, maçı 20-25 puan farkla değil de sadece 8 puanla kaybetmemiz oldu. Avrupa Ligi'nde her puan çok önemli" diye konuştu.

KIZILYILDIZ ANTRENÖRÜ DEYAN RADONYİÇ

Kızılyıldız Antrenörü Deyan Radonyiç ise oyuncularını ve Kızılyıldız taraftarlarını kutlayarak, Galatasaray gibi büyük bir takımı mağlup etmenin önemini vurguladı.

Kızılyıldız'ın özellikle defans konusunda çok iyi bir oyun sergilediğini ifade eden Radonyiç, "Bazı oyunculardaki eksikliklere rağmen güzel bir oyun sergilediğimizi düşünüyorum. Bu eksiklerimiz özellikle maçın ikinci yarısında daha çok belli oldu. Önümüzdeki maçlar için daha hazır olmalıyız. Galatasaray çok iyi ve tecrübeli bir takım, oyuncuları ise bu tür maçları oynamaya alışık. Bu yüzden maçta bizim baskın olacağımızı düşünmemiştim, umarım gelecekte de bu şekilde devam edeceğiz" şeklinde konuştu. (AA)