Ataman: Çok kötü oynadık

Ataman: Çok kötü oynadık
Ataman: Çok kötü oynadık
Spor Toto Basketbol Ligi'nin 2. haftasında Anadolu Efes'e 71-60 yenilen Galatasaray Odeabank'ın başantrenörü Ergin Ataman, kötü bir oyun ortaya koyduklarını söyledi.

İSTANBUL - Müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ergin Ataman, kritik anlarda önemli hatalar yaptıklarını belirterek, " Bugün maçı kaybeden taraf bizdik. Çok kötü oynadık. Anadolu Efes özellikle Granger ve Brown ile bizi yendi" diye konuştu.

Rakibin, rahatsızlığı bulunan iki oyuncusu Birkan Batuk ve Thomas Huertel'den yoksun olarak sahaya çıktığını hatırlatan Ataman, "Üçüncü periyodun sonunda Sinan Güler'in erken şutu sonrası Granger'ın basket faulü geldi. Yine son periyotta Micov'un girmeyen dış atışının ardından, Granger'dan iki üç sayılık basket yedik. Rakibin eksik olduğu zamanlarda böyle oyuncular ön plana çıkabiliyor" ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı oyuncu Şafak Edge ise rakibin iki önemli oyuncusundan yoksun olduğunu dile getirerek, "Biz bugün iyi oynamadık. Özellikle şut yüzdemiz kötüydü. Önemli bir maçı kaybettik' değerlendirmesinde bulundu.

ANADOLU EFES CEPHESİ

Anadolu Efes Başantrenörü Dusan Ivkovic, ligin başlangıcı için oldukça zor bir maç oynadıklarını dile getirerek, karşılaşmanın bu şekilde gelişmesinin tamamen oyuncularına bağlı olduğunu vurguladı.

Takımın tebrik eden Ivkovic, "Oyunu çok iyi okuyup kontrol etmeyi başardık. Sergilediğimiz bu performans, kazanmamızdaki en büyük faktördü. THY Avrupa Ligi'nde oynadığımız Limoges maçına göre çok daha iyi bir ofansif performans ortaya koyduk. Ayrıca savunmada hem Limoges hem de Pınar Karşıyaka maçlarından daha iyiydik" ifadelerini kullandı.

Maçtan sadece 3 saat önce takım doktorunun Birkan Batuk ile Thomas Huertel'in geçirdikleri gribal enfeksiyon nedeniyle oynayamayacaklarını ilettiğini de belirten Sırp teknik adam, "Maça hazır olmadıkları gibi, yürümekte bile zorlanacak kadar hastalığın etkisindeydiler" değerlendirmesinde bulundu.

Anadolu Efes'in genç oyuncusu Oğulcan Baykan ise Galatasaray Odeabank'ın da iyi bir mücadele ortaya koyduğunu aktararak, "Takım olarak elimizden geleni yaptık. Özellikle savunma yönünde bu maça iyi çalışmıştık. Eksiklerimiz vardı ama takım olarak bu açığı kapattık" şeklinde görüşlerini aktardı. (AA)