Ataman: Hiç enerji ortaya koyamadık

Ataman: Hiç enerji ortaya koyamadık
Ataman: Hiç enerji ortaya koyamadık
A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, 2015 FIBA Avrupa Şampiyonası'nda Sırbistan'a 91-72 mağlup olduğumuz maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman, karşılaşma sonunda yaptığı değerlendirmede, “Sabahtan bu yana ses tellerimde sorun var. Özellikle son molada konuşamadım. O nedenle takımı yönetmesini Ufuk Sarıca’dan rica ettim. Sonuçta aynı görevdeyiz. İzlanda maçına kadar inşallah daha iyi duruma gelirim" dedi.

Tecrübeli antrenör, "Dün akşam saat 21:00’da otele gittik ve çok yıpratıcı bir maç oynadık. Sırbistan ise öğle saatlerinde İzlanda ile oynadı. Zaten Sırbistan çok güçlü bir takım. Biz hiç enerji ortaya koyamadık. Öyle olunca da kontrolü kaybettik. Devrede daha dirençli olmamız gerektiğini konuştuk, ama kazanamadık. Artık İzlanda maçına bakacağız" ifadelerini kullandı.

Milli Takım koçu, " İtalya ’nın İspanya’yı yenmesi büyük sürpriz oldu. Biz Almanya ’yı yenince ilk 3 içinde olacağımızı düşünüyorduk, ama olmadı. İzlanda’yı yenersek üç galibiyetle gruptan çıkacağız. Averajla 4. olma durumumuz da var. Normal sonuçlara baktığımızda bizim ikincilik anlamında ciddi şansımız var. Ama şu an bizim elimizden başka şey gelmiyor. Hedef maçlarımızı kazanmaya geldik. İspanya maçını kötü oynadık. Sırbistan maçında da enerjimiz yeterli gelmedi" şeklinde konuştu.