Ataman: Rakibi ciddiye almadık!

Ataman: Rakibi ciddiye almadık!
Ataman: Rakibi ciddiye almadık!
ULEB Avrupa Kupası F Grubu 6. haftasında Litvanya'nın Neptunas takımına 82-76 yenilen Galatasaray Odeabank'ta başantrenör Ergin Ataman, rakiplerini ciddiye alamamanın faturasını mağlubiyetle ödediklerini söyledi.

İSTANBUL - Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ergin Ataman, galibiyete emek verilerek ulaşıldığını belirterek, "Bugün ise yeteri kadar sahada emek koymadık" dedi.   

Ataman, hücumda yeterli konsantrasyonu sağlayamadıklarını vurgulayarak, "Yaptığımız aşırı top kayıpları neticesinde kazanmamız gereken bir maçı kaybettik. Favori çıktığımız bir maçta rakibi yeteri kadar ciddiye almamamızın cezasını, iç saha mağlubiyetiyle aldık. Bu bizim için önemli bir ders olacak" diye konuştu.

Neptunas Başantrenörü Dainius Adomaitis ise maçı kazanmak için risk aldıklarını ifade ederek, "Galatasaray bazı şutları kaçırdı ve sonuç olarak biz kazandık. Bu çok zor maçı kazandığımız için mutluyuz. Kim ULEB Avrupa Kupası'nda Galatasaray Odeabank'ı yenerse eminin bunun için çok mutlu olur" ifadelerini kullandı. (AA)