Ataman sessizliğini bozdu

Ataman sessizliğini bozdu
Ataman sessizliğini bozdu
Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, Milli Takım'ın başına geçeceği yönünde çıkan söylentiler hakkında konuştu.

A Milli Basketbol Takımı'nda Bogdan Tanjevic ile yolların ayrılmasının ardından en çok konuşulan isimlerin başında gelen Ergin Ataman, hakkında yapılan spekülasyonlara açıklık getirdi.

Kramp geçirten sorular


Sporx.com'da yer alan habere göre; Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ataman, "Kamuoyunun bu yöndeki düşünceleri benim için tabi ki sevindirici. Bu yaptığımız işin doğruluğunu gösterir. Ama burada önemli bir faktör var. Benim basketbol federasyonu ile temasım, resmi görüşmem olmadı. Herhangi bir teklif de olmadı. Dün yaptığım kısa bir söyleşide yorum yapmayacağımı söyledim. Gazeteci arkadaşım da 'Görevden kaçıyor musun?' deyince, 'Hayır' yanıtını verdim. Ama bu çaprtırıldı. Ben Galatasaray'ın hocasıyım. Bu konu benim biraz canımı sıkıyor. Umarım bir an önce Basketbol Federasyonu da karar verir. Benim ile ilgili bir tasarrufları varsa başkanımızla konuşurlar. Ortada bir teklif yokken bunun bu kadar gündeme gelmesi can sıkıcı. Milli Takım her zaman heyecan verir. Bana da heyecan veriyor" ifadelerini kullandı.

Ataman, şartlar uygun olduğu zaman karar verilebileceğini ifade ederek, "Güven olduğu takdirde oturulur, konuşulur, güven hissetmem önemli. Avrupa Şampiyonası'ndan önce bunu hissetmedim. Şartlar uygun oluyorsa, federasyon başkanla oturur konuşur ancak bugünden bir şey söylemem olmaz" dedi.

Ünal Aysal'dan şaşırtan cevap

Tanjevic dönemi sona erdi