Ataman: Yeter artık

Ataman: Yeter artık
Ataman: Yeter artık
Pınar Karşıyaka'yı 71-58 yenen Galatasaray Liv Hospital'ın başantrenörü Ergin Ataman, maçta çıkan olaylar hakkında konuştu.

İZMİR (AA) - Ergin Ataman, çok zor bir deplasmanda sahasında mağlubiyeti olmayan Pınar Karşıyaka'yı iyi basketbol oynayarak yendiklerini söyledi.

Karşıyaka - Galatasaray maçında olay çıktı


Dixon ve Batista'yı iyi durduklarını kaydeden Ataman, "İyi savunma yaptık ve doğru atışlar bulduk. Sonuçta net bir şekilde galip geldik" ifadesini kullandı.

Ataman, maç içinde çıkan olayları tasvip etmediğini belirterek şöyle konuştu:
"Karşıyakalılar da bu olaylar rahatsızdır. Olaylar şube koordinatörümüz Murat Özyer'in yumruklanması ile başladı. Geçen sene İstanbul 'da ve burada birtakım olaylar oldu. Ancak yeter artık, artık bitti. Basketbol sahalarını arenaya çevirmenin bir anlamı yok. Herkesi sükunete davet ediyorum. Biz Karşyaka'yı çiçeklerle karşılayacağız. Pınar Karşıyaka son dönemde tüm Türkiye 'ye örnek olmuş bir taraftar, ama maalesef son yıllarda çok olay çıkarmaya başladılar. Biz antrenörler ve oyuncular kardeş gibiyiz."

MAÇ UZADI, PLANLAR DEĞİŞTİ

Öte yandan maçtan sonra ifadesine başvurulan Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer'in kendisine saldıran kişiden şikayetçi olmadığı öğrenildi.

Müsabakanın yaklaşık yarım saat duraklaması nedeniyle Galatasaray Liv Hospital kafilesinin son uçağa yetişemediği için 1 gün daha İzmir'de konaklayacağı bildirildi. Sarı-kırmızılı kafile yarın saat 11.00'de İzmir'den ayrılacak.