Ataman'a övgü, taraftara teşekkür

Ataman'a övgü, taraftara teşekkür
Ataman'a övgü, taraftara teşekkür
Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, Unicaja Malaga'yı 78-70 yendikleri maçtaki mücadelelerinin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

İSTANBUL (AA) - Murat Özyer, Unijaca Malaga galibiyetiyle sezona başlarken koydukları hedeflerden birini yakaladıklarını söyleyerek, "Bu galibiyetle THY Avrupa Ligi'nde Top 16 turuna çıkmayı garantilemiş olduk. Bu bizim için önemli bir sonuçtu" dedi.

Takımda sakatlıkları bulunan oyuncuların yanı sıra Olympiakos maçında kavga ettiği gerekçesiyle ceza alan Mensah-Bonsu'nun da İspanyol ekibi karşısında forma giyemediğini hatırlatan Özyer, "Sakatlıkların üzerine ağır tahrikten dolayı gelişen bir olay sonunda cezalı duruma düşen Mensa-Bonsu'dan da mahrum olarak çıktığımız maçta, sahada olan bütün arkadaşlar öncelikle çok istekliydiler ve zekalarını kullanarak maçı kazanmayı bildiler" diye konuştu.

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman için de bir parantez açma gereği duyduğunu anlatan Özyer, şunları söyledi:
"Sezon başına göre yarı yarıya eksik olduğumuz bir kadroya, dezavantajlı durumdan kurtulacak şekilde uygulattığı strateji, galibiyette önemli unsurların başındaydı. Bazı oyuncular rakamsal olarak ön plana çıktılar. Bunların başında Ender ve Arroyo geldi. Ancak Sinan, Furkan ve Macvan'ın verdiği enerjinin yanı sıra Hairston'un da yavaş yavaş uyum sağlamasıyla bu yeni kimyamızda ne yaparsak kazanacağımızı bulduk. Bu anlamda hem teknik ekip hem de oyuncularımı yürekten kutluyorum. Salona gelen taraftarlarımız da 40 dakika boyunca gösterdikleri destekle, takımımızın maçta 6 kişi oynamasına yardım ettiler."

Özyer, grupta kalan maçlarını kazanıp, ikinci sırada Top 16 turu gruplarına dahil olmak istediklerini vurgulayarak, "Bu konuda konuşmak için erken olduğunu düşünmekle beraber kalan iki maçımızı kazanarak yolumuza devam etmenin hem moral hem de mesaj açısından iyi olacağını düşünüyorum. Daha sonra da Top 16 turunda gruptan çıkabilmek için gerekli adımları atabilmek için mücadele vereceğiz" şeklinde görüş belirtti.