Ataman'dan Milli Takım açıklaması

Ataman'dan Milli Takım açıklaması
Ataman'dan Milli Takım açıklaması
A Milli Basketbol Takımı antrenörlüğüne getirilen Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, "Milli Takım federasyonun değil, Türk halkının takımı" dedi.

Basketfaul.com'a konuşan Ergin Ataman, Galatasaray yönetiminin, Fenerbahçe Ülker ile oynanacak şampiyonluk maçına çıkmama kararını değerlendirirken, bu durumun Milli Takım'daki görevini etkilemeyeceğini söyledi.

'Elma ile armudu karıştırmamak lazım' diyen tecrübeli antrenör, “Galatasaray ile Basketbol Federasyonu arasında sıkıntılar olabilir, ama Milli Takım federasyonun değil, Türk halkının takımıdır. Bana kulübümden Milli Takım’daki durumum ile ilgili bir istek gelmedi.. Milli Takım antrenörlüğünü, Türk halkına hizmet için kabul eden bir insanım ve bu görevi de onurla yapacağım. Planlarımızda değişiklik yok, 10 Temmuz’da çalışmalarımıza başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Yönetimi’nin kararını değerlendiren Ataman, “Yönetimin kararıdır, ben de oyuncularım da profesyonel çalışanlarız. Saygı göstermek zorundayız. Tabii ki herkes oynamak ister. Bütün sezon şampiyonluk için emek vermiş insanlarız. Ancak Ülker Arena’daki son maçta görev yapan, hakemlerin, gözlemcilerin tanıdıkları toleranslarla olay bu noktaya kadar gelmiştir” dedi.