Ataman'dan Obradovic çağrısı

Ataman'dan Obradovic çağrısı
Ataman'dan Obradovic çağrısı
Beko Basketbol Ligi'nde yarın Fenerbahçe'yi ağırlayacak Galatasaray'ın koçu Ergin Ataman, taraftarlardan rakip teknik heyete saygı göstermelerini istedi.

İSTANBUL (AA) - Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, derbi karşılaşmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic'le arasında yapılan kıyaslamalara değinerek, "Bu doğal. Basketbolda başantrenörlerin maçlar üzerinde etkisi oldukça fazla oluyor. Nitekim bu sezon Obradovic'in Fenerbahçe Ülker'e çok artı bir değer kattığı ortada. Benim de Ergin Ataman olarak son iki sezonda kazandığım şampiyonluklar ortada" diye konuştu.

Derbi maçta takımlar gibi hocaların da birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışacaklarını dile getiren Ataman, "Obradovic, benim hem başarılarına hem de kişiliğine çok saygı duyduğum bir antrenör. Onunla karşı karşıya gelmek, benim için de zevkli bir mücadele olacak" diye konuştu.

"FENERBAHÇE ÜLKER OLDUKÇA FORMDA"

Yarın karşılaşacakları Fenerbahçe Ülker'in sezon başından beri istikrarlı bir yükselişi olduğunu dile getiren Ergin Ataman, "Sonuçta ligin en büyük iki şampiyonluk adayı karşı karşıya gelecek. Fenerbahçe Ülker de oldukça formda. THY Avrupa Ligi'ndeki CSKA Moskova maçında galip gelirken, iyi basketbol oynadılar. Biz ise tüm zorluklara rağmen, elimizdeki kadroyla iyi mücadele eden, savaşan bir takım yarattık. Yarın da taraftarımızın vereceği destekle Fenerbahçe Ülker'i yenmek için iyi bir mücadele ortaya koyacağız. Her iki taraf için zorlu bir lig maçı olacak." ifadelerini kullandı.

"TAKIMDA DENGE OLUŞTURDUK"

Üst üste gelen sakatlıklar ve sağlık problemleri nedeniyle birçok oyuncularını kullanamıyor olmalarından yakınan Ataman, tüm bunlara rağmen ellerindeki kadroyla takımda yeniden bir denge oluşturduklarını aktarırken, şunları söyledi:
"Takıma sonradan katılan Malik Hairston'un da uyum sağladığını görüyoruz. En önemlisi de oynayan sporcularımızın vermiş olduğu üstün mücadele. Özellikle THY Avrupa Ligi'nde Unicaja Malaga ile yapılan son maçta Furkan Aldemir olağanüstü bir mücadele verdi. Ender Arslan ile Carlos Arroyo geçen yılki performanslarına ulaştılar. Sonuçta maçlar sahadaki 5 kişiyle kazanılıyor. Önemli olan da bu oyuncuların performansı. Biz yarın Fenerbahçe Ülker karşısında yine aynısını elde etmeye çalışacağız. Fenerbahçe Ülker'in sezon başından beri kadro istikrarını koruması da onlar adına avantaj olarak görünüyor."

Ataman, sezona başlarken dar bir rotasyonla maçlara çıkmayı planlamadıklarını ve oldukça geniş bir kadro kurduklarını hatırlatırken, "Bu şekilde sezona da iyi başlamıştık. Ancak oluşan olağanüstü durumlar ve aksikilikler, bizi yeniden dar bir rotasyona itti. Şu anda elimizdeki mevcut kadroyu en iyi şekilde kullanmaya çalışıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

"TARAFTARLARIMIZ, FENERBAHÇE TARAFTARINDAN FARKINI GÖSTERSİN"

Ergin Ataman, derbi maçta Galatasaray taraftarlarından, fair play içinde davranmalarını ve rakip teknik heyete saygı göstermelerini istedi.

Fenerbahçe taraftarlarının rakip salonda oynadıkları maçlarda kendisine yönelik hakaretleri olduğunu kaydeden Ataman, "Taraftarımızın yarın çok güzel bir atmosfer yaratacağına eminim. Zaten maçın biletleri çoktan tükendi. Burada özellikle istediğim, taraftarımızın rakip takımın oyuncularıyla ve teknik kadrosuyla uğraşmadan coşkulu bir şekilde bize destek vermeleri. Sahadaki 6. adam rolünü fair play içinde uygulayıp, Fenerbahçe taraftarından da olan farklarını burada yansıtmaları lazım. Fenerbahçe Ülker'in salonuna her gittiğimde, çok ağır hakaretlere maruz kalıyorum. Ancak taraftarımızın rakip teknik kadroya hak ettiği değer ve saygıyı göstermesini özellikle rica ediyorum" şeklinde görüş belirtti.