Ataman'dan sert tepki: Bırakırım!

Ataman'dan sert tepki: Bırakırım!
Ataman'dan sert tepki: Bırakırım!
Kuban'a yenilen Galatasaray Liv Hospital'ın başantrenörü Ergin Ataman, küfürlü tezahüratların devam etmesi halinde sezon sonunda görevi bırakacağını açıkladı.

İSTANBUL - Ergin Ataman, Euroleague Top 16 turunda 63-62 mağlup oldukları Lokomotiv Kuban maçından sonra düzenlenen basın toplantısında, "Karşılaşmanın değerlendirmesini yapmayacağım. Kazanabilirdik, ama son saniyede çok şanssız bir üç sayılık basketle maçı kaybettik" dedi.

Galatasaray LH 62-63 Lokomotiv Kuban


Bir grup Galatasaray taraftarının NTV Spor spikeri İsmail Şenol'a küfür etmesine büyük tepki gösteren Ataman, "Maçtan daha çok, sahaya çıktığım andan itibaren beni üzen, bir grup taraftarımızın terbiyesizce takındığı tavırlar. Şunu özellikle belirtmek istiyorum. Galatasaray Başantrenörü olarak, o küfür edilen İsmail Şenol, en düzgün, en karakterli, basketbol için gecesini gündüzüne katan biridir. Bana birçok zamanlarda hiçbir bedel karşılığı olmadan danışmanlık yapan, yardım eden İsmail kardeşime yapılan küfürleri şahsıma alıyorum. Bu salonda aileler var. Küfür edenlerin hepsini kınıyorum" ifadelerini kullandı.

Taraftarlarının bu açıklamasından sonra kendisine tepki göstereceğini bildiğini kaydeden Ergin Ataman, sözlerini şöyle tamamladı:
"Biliyorum bana da Olin Edirne maçından sonra olduğu gibi sosyal medyada yükleneceksiniz. Salonlarda bu şekilde taraftar topluluğu olmamalı. Bu devam ettiği takdirde bugün burada açıklıyorum; sezon sonunda Galatasaray'da devam etmeyeceğim. Burada benim çocuklarım var, ailem var, burada aileler var. Siz maçın başından itibaren gelip de burayı bir küfür şeyine çeviremezsiniz. Galatasaray taraftarı değilsiniz. Ben hepinizden daha fazla Galatasaray taraftarıyım. 48 yaşındayım, 2 yaşından beri Galatasaray taraftarıyım. Aklınızı başınıza alın. Sahaya çıktığım andan itibaren bu konuda büyük bir demoralizasyon yaşadım. Maç da maalesef son saniye basketiyle gitti. Maçla alakalı konuşmak istemiyorum."

Lokomotiv Kuban Başantrenörü Evgeny Pashutin ise Galatasaray Liv Hospital'i deplasmanda yendiklerini, zor ama anlamlı bir galibiyet aldıklarını söyledi. (AA)