Ataman'dan Sırbistan polisine teşekkür

Ataman'dan Sırbistan polisine teşekkür
Ataman'dan Sırbistan polisine teşekkür
Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, Euroleague Top 16 Turu E Grubu'nda Kızılyıldız Telekom'u 74-65 yendikleri maçtaki atmosferin kendileri açısından ağır olduğunu söyledi.

BELGRAD - Belgrad'da Kombank Arena'daki karşılaşmanın ardından iki takımın başantrenörleri, mücadeleyi değerlendirdi. Ergin Ataman, açıklamasında, Marko İvkoviç isimli Kızılyıldız Telekom taraftarının Kasım ayında İstanbul 'da hayatını kaybetmesi nedeniyle Sırp halkına ve tüm spor dünyasına başsağlığı diledi.

Kendileri açısında maçın sonucundan daha önemlisinin sportif ruhun sahaya yansıtılması olduğunu ifade eden Ataman, maçın oynanmasını sağlayan Sırbistan polisine, Kızılyıldız Telekom Kulübü yetkililerine, Avrupa Ligi yönetimine ve Türkiye 'nin Belgrad Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay'a teşekkür etti.

Ataman, maçın atmosferinin kendileri açısında ağır olduğunu belirterek, bu sezon en iyi savunma yaptıkları maçı oynadıklarını dile getirdi. Özellikle Boban Marjanovic'in kendileri için çok tehlikeli bir oyuncu olduğunu söyleyen Ataman, oyunda olduğu dakikalarda Marjanovic'i savunmada ciddi sıkıntılar çektiklerini ancak genel olarak Kızılyıldız Telekom'un dış adamlarını iyi durdurmayı başardıklarını ifade etti.

Ataman, maçın ilk yarısında dış atışları değerlendirmedikleri ve soyunma odasına iki farkla mağlup gittiklerini kaydederek, ikinci yarıda ise iyi, ikili oyunla rakip savunmayı delip, sayılar bulduklarını belirtti. Kızılyıldız Telekom'un çok genç bir takım olduğunu kaydeden Ataman, "Sanırım onlar bu atmosferden bizden daha çok etkilendiler. Bizim için çok önemli bir deplasman galibiyeti oldu" dedi.

İstanbul'da yaşanan olayın ardından, ölüm olayını öğrendiği gibi özür dilediğini hatırlatan Ataman, Kızılyıldız Telekom taraftarının öldürülmesinde kendisinin ya da oyuncularının herhangi bir tahriki olmadığını vurguladı. Ataman, gün boyu alınan geniş güvenlik önlemlerine dikkati çekerek, Sırbistan'a geldiği andan itibaren kendisini güvende hissettiğini söyledi.

Sırbistan halkının sağduyulu ve anlayışlı olduğunu düşündüğünü kaydeden Ataman, salondaki atmosfere ilişkin "müthiş" ifadesini kullandı.

"ATMOSFER ÇOK İYİYDİ"

Kızılyıldız Başantrenörü Dejan Radonjic de sözlerinin başında Galatasaray Liv Hospital takımını tebrik ederek, maçın atmosferinin çok iyi olduğunu ve her şeyin olması gerektiği gibi geçtiğini söyledi.

Maçın ilk bölümlerinde kendileri adına her şeyin istenildiği gibi gittiğini kaydeden Radonjic, ancak maçın ilerleyen bölümlerinde sarı-kırmızılı takımının "istediklerini almak adına seferber olduklarının görüldüğünü" ifade etti.

Radonjic, Galatasaray Liv Hospital'in yaptığı takviyelerle daha güçlü bir takım haline geldiğini belirterek, sarı-kırmızılı takımının son ana kadar gruptan çıkmak çin mücadele edecek bir takım olduğunu söyledi.

Karşılaşmada son derece kaliteli bir oyun sergilediklerini ifade eden Radonjic, ancak maçın geneline bakıldığında Galatasaray Liv Hospital'in daha iyi olan taraf olduğunu sözlerine ekledi. (AA)