'Ateşleyecek biri lazımdı'

Konfederasyon Kupası kadrobunda yer alan iki Fenerbahçeli oyuncu Fatih Akyel ve Selçuk Şahin, yeni sezon için iddialı konuştular.

İSTANBUL - Konfederasyon Kupası kadrobunda yer alan iki Fenerbahçeli oyuncu Fatih Akyel ve Selçuk Şahin, yeni sezon için iddialı konuştular. Samandıra Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan futbolculardan Fatih Akyel, geçen sezonu unuttuklarını ve yeni bir sayfa açtıklarını belirterek, "Bu sezon iyi çalışıp taraftarlarımıza şampiyonluk armağan etmek istiyoruz. Camiamıza artık başarı yaşatmamız gerekiyor. Bunun bilincindeyiz. Strese girmeden çok çalışarak hedefe ulaşacağız" dedi.
Fatih, Avrupa kupalarında bu sezon oynamayacak olmalarının kendileri için ligde avantaj olabileceğini, bu sezon şampiyon olup, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı amaçladıklarını söyledi. Konfederasyon Kupası'nın ardından dokuz günlük tatil yaptıklarını belirten milli futbolcu, "Tatilin ardından hemen takımla birlikte çalışmalara başladık. Bizim için Konfederasyon Kupası'nın yorgunluğu olmaz. Yeni arkadaşlarımızla, yeni hocamızla bu sene her şey daha iyi olacak. Geçen sezon hata futbolculardaydı, iyi konsantre olamamıştık ama şimdi çok iyi çalışıyoruz" şeklinde konuştu. Fatih bir gazetecinin "Daum da senin gibi agresif, bu konuda ne düşünüyorsun?'' şeklindeki sorusu üzerine "Daum'un gelmesi Fenerbahçe için iyi oldu. Takımı ateşleyecek, bağırıp çağıracak bir hoca lazımdı" dedi.
'İyi bir takım kurduk'
Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Selçuk Şahin de takımla birlikte çalışmaya başladıklarını ama eksiklerinin olduğunu, hazırlık maçlarına kadar bu açığı kapatacaklarını söyledi. Selçuk, Fenerbahçe'nin başarıya aç bir kulüp olduğunu bildiğini ve her şeyi göze alarak buraya geldiğini vurgulayarak, şunları söyledi: "İyi bir takım kurduk, iyi çalışıyoruz. Taraftarımızın şampiyonluk beklediğinin farkındayım. İyi konsantre olursak büyük başarılar yakalayacağımıza inanıyorum. Kendime güveniyorum. Bana Fenerbahçe'de çok yetenekli futbolcuların kaybolduğu söylendi ama ben onlarla ilgilenmedim. Onları kendime örnek almıyorum."
Konfederasyon Kupası'nda bir çıkış yakaladığını ama bunun üzerine bir şeyler koyması gerektiğini bildiğini anlatan Selçuk, bir soru üzerine İstanbulspor'daki antrenörü Aykut Kocaman'la sürekli irtibat halinde olduğunu belirterek "Aykut Hoca da burada futbol oynadı. Benim için en hayırlı yerin burası olduğunu söyledi, diyaloğumuz sürüyor" diyerek sözlerini tamamladı. (Spor Servisi)