Atınç Nukan 6 milyon Euro'ya Leipzig'de

Atınç Nukan 6 milyon Euro'ya Leipzig'de
Atınç Nukan 6 milyon Euro'ya Leipzig'de
Senegalli yıldız Demba Ba'yı 13 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Çin takımı Shangai Shenhua'ya satan Beşiktaş, genç futbolcu Atınç Nukan'ın Alman ekibi Red Bull Leipzig transferinden de 6 milyon Euro kazandı.

İSTANBUL - Beşiktaş 'ın 21 yaşındaki savunma oyuncusu Atınç Nukan, Almanya 2. Ligi takımlarından Red Bull Leipzig ile anlaşmaya vardı.

Tolgay Arslan'a 7 milyon Euro

Alman ekibinin teknik direktörü Ralf Rangnick'in ısrarla istediği Atınç, Almanya'ya gitmeme kararını Ersan Gülüm'ün takımda kalacak olmasından sonra değiştirdi. Yarın Almanya'ya giderek Red Bull Leipzig yönetimiyle son kez görüşecek olan genç yetenek, anlaşmanın sağlanması durumunda sağlık kontrolünden geçerek resmi sözleşmeyi imzalayacak.

Beşiktaş Kulübü, bu transferden 5 milyon Euro'su peşin olmak üzere 6 milyon Euro (18 milyon TL) bonservis bedeli kazandı. Genç stoper Atınç da yıllık 1 milyon Euro (3 milyon TL) garanti ücret alacak.

Transfer hakkında sporx.com'a konuşan menajer Ahmet Bulut, "Atınç'ın transferi için Leipzig ile anlaşmaya vardık, Atınç ile beraber yarın Almanya'ya gideceğiz. 5 yıllık sözleşme söz söz konusu" dedi. Ali DANAŞ (DHA)

Ersan Gülüm'ün Çin'e transferi yattı