Atlantik'in lideri Nets

NBA'de, Doğu Konferansı Atlantik Grubu'nda ikinci sırada bulunan Philadelphia, play-off şansını daha önce yitiren Chicago Bulls'a deplasmanda 115-106 yenilerek, play-off'a grup lideri olarak katılma şansını yitirdi.

CHICAGO - NBA'de, Doğu Konferansı Atlantik Grubu'nda ikinci sırada bulunan Philadelphia, play-off şansını daha önce yitiren Chicago Bulls'a deplasmanda 115-106 yenilerek, play-off'a grup lideri olarak katılma şansını yitirdi. Bu sonuçla New Jersey Nets'in liderliği kesinleşti ama Doğu'da play-off'a Mehmet Okur'un takımı Detroit birinci sırada başlayacak. New Jersey ise Atlantik lideri olarak ikinci sırayı alacak. Chicago'daki maçta, konuk ekipten Allen Iverson 42 sayıyla bu sezonun en yüksek skorlu maçını çıkardı. Eric Snow da skora 17 sayı ekledi. Chicago'dan Jamal Crawford 33, Eddy Curry de 31 sayıyla kariyerlerinin en skorlu maçını oynadılar.
Batı'da ise San Antonio, play-off'a birinci sırada girmeyi garantiledi. Hidayet'in takımı Sacramento, Pasifik Grubu lideri olduğu için ikinci sırayı alacak. Sezona fırtına gibi giren ama daha sonra bu formunu koruyamayan Dallas ise üçüncü... Geçen yılın şampiyonu Lakers, dördüncü ya da beşinci sıradan birini kapmaya çalışıyor. Ancak Los Angeles ekibinin bunu başarabilmesi için, sıralamada önünde bulunan Portland ve Minnesota'dan birinin son maçlarında yenilmesi gerekiyor. Lakers, dün Denver Nuggets'ı evinde 126-104 yenerken Kobe Bryant, 20'si ilk çeyrekte olmak üzere 32 sayı attı. Shaq da 19 sayı kaydetti.
Diğer sonuçlar: Toronto-Miami: 99-103, New York-Indiana: 93-109, Houston-Memphis: 97-86, Portland-Phoenix: 120-102. (Spor Servisi)