Atletico Madrid başkanından Arda için ağır sözler!

Atletico Madrid başkanından Arda için ağır sözler!
Atletico Madrid başkanından Arda için ağır sözler!
Arda Turan'ın Barcelona'ya transferinin yankıları sürerken milli yıldızın eski kulübü Atletico Madrid'in Başkanı Enrique Cerezo'dan şoke eden sözler geldi. Arda'yı paragöz olmakla suçlayan Cerezo, "Gelecek kişi belkide ondan daha iyi çıkacaktır" dedi.

RADİKAL- Arda Turan'ın 4 yıldır büyük başarılara imza attığı İspanyol Atletico Madrid'den 41 milyon euro karşılığında Barcelona'ya transferi futbol dünyasında büyük ses getirdi. Madrid temsilcisinin resmi twitter hesabından da, "Teşekkürler sihirbaz..." ifadesi kullanılarak Arda'ya teşekkür edilmişti.

Ancak Atletico Madrid'in Başkanı Enrique Cerezo, mikrofonların karşısına geçerek Arda'nın neden takımdan ayrıldığına açıklık getirdi. Cerezo, Arda'yı kastettiği konuşmasında, "Bir futbolcu bir başka kulübü seçiyorsa, burada para önemli rol oynamıştır.

Çünkü futbolcuya daha fazla para vermişler, o da bu seçimi yapmıştır. Futbolda bu daima böyle olmuştur" dedi.

Arda Turan: Barcelona her şey demek


'ARDA BAŞKANLIK SEÇİMLERİNE ALET EDİLDİ'

Cerezo, Arda'nın yerine alınacak futbolcunun onun takıma verdiğinin aynısını vereceğine inandığını da ifade ederek, "Transfer edilecek kişi belkide ondan daha iyi çıkacaktır" diye konuştu.

Arda Turan için olay paylaşım!


Başkan Cerezo, Arda'nın Barcelona Kulübü tarafından başkanlık seçimlerine alet edilmesini de eleştirerek, bu durumun ne Arda'ya ne de Barcelona'ya fayda getireceğini savundu.

(Mehmet ÇİFTÇİ-MADRİD/DHA)