Atletico Madrid kaptanı şikeyi kabul etti!

Atletico Madrid kaptanı şikeyi kabul etti!
Atletico Madrid kaptanı şikeyi kabul etti!
La Liga temsilcisi Atletico Madrid'de forma giyen Gabi Fernandez, Zaragoza Kulübü'nde forma giyerken Levante karşısında şike yaptıklarını itiraf etti.

MADRİD - 2007-2011 yılları arasında Zaragoza'da top koşturan Gabi Fernandez'in, savcılıkda verdiği ifadeler İspanyol futbolunda deprem etkisi yaptı.

Juventus'a Arda Turan darbesi


31 yaşındaki futbolcu, şike soruşturması altında olan Zaragoza-Levante karşılaşmasında, kulübünün kendisine bu maçla ilgili bazı talimatlar verdiğini kabul etti ve " Başkan ne dediyse onu yerine getirdim" dedi. Gabi'nin, futbolda şikenin temizlenmesi için mahkemeye her türlü yardımı yapmaya hazır olduğu belirtildi.

İspanya rüşvetle ve organize suçlarla mücadele savcılığı, La Liga'da 21 Mayıs 2011 tarihinde oynanan Levante-Zaragoza karşılaşmasında şike yapıldığını tespit ederek, aralarında yöneticilerin de bulunduğu 20 kişi hakkında soruşturma başlatmıştı. Maçı 2-1 kazanan Zaragoza ligde kalmış, Deportivo, Hercules ve Almeria ise küme düşmüştü. Bu karşılaşmada Arda'nın takım arkadaşı Gabi'nin de aralarında bulunduğu bazı futbolcuların, kulüp tarafından prim adı altında maça çıkmadan önce 120 bin Euro ile ödüllendirildiği iddia ediliyor. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)

Zirvenin yeni sahibi Barcelona