Atletico'dan anlamlı 2014 takvimi

Atletico'dan anlamlı 2014 takvimi
Atletico'dan anlamlı 2014 takvimi
Arda Turan, Atletico Madrid'in 2014 takviminin Ekim ayı yaprağında, Türk geleneklerini hatırlatan şekilde 5 yaşındaki Adrian'ın elini öperken görülüyor.

MADRİD (AA) - Her yıl zor durumdaki çocuklara yönelik sosyal yardım içerikli takvimler yapan Atletico Madrid, 2014 yılı takvimini, nadiren görülen hastalıkları olan çocuklara adadı.

Ali Ağaoğlu'ndan Arda açıklaması


Futbolcular ve teknik direktör Diego Simeone'nin, çocuklarla bir araya gelerek yaptıkları çekimler sonunda oluşan takvim basına tanıtıldı. Çocukların futbolcularla çekilmiş neşeli fotoğraflarının olduğu takvim için "Hepimiz garibiz, hepimiz tekiz" sloganı kullanıldı.

Takvimin Ekim ayı yaprağında, Arda Turan ve takım arkadaşı Miranda'nın, 5 yaşındaki Adrian ile çekilmiş fotoğrafı kullanıldı. Fotoğrafta milli futbolcunun, Charcot Marie Tooht sendromu olan Adrian'ın, Türk adetinde olduğu gibi elini öpmesi dikkati çekti.

Adrian'ın ailesi, çekimlerde çok güzel bir gün geçirdikleri ve çocukların çok eğlendiğini belirterek, bu sosyal yardımdan dolayı Atletico Madrid kulübüne müteşekkir olduklarını ifade etti. Adrian da elini öpen Arda ve diğer futbocularla tanışmaktan büyük sevinç duyduğunu dile getirdi.

Tanıtımda, İspanya 'da nadir görülen hastalıklara sahip 3 milyon kişinin olduğu bilgisi verildi.

Devler Ligi'ne Atletico damgası