Atletizmde sevinç ve hüzün bir arada

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası sonrası karışık duygular içerisinde olduklarını belirterek, "Birmingham'da Halil Akkaş ile kaçan madalya ve Nevin Yanıt'ın final koşamamasına hem üzülüyor...

BIRMINGHAM - Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası sonrası karışık duygular içerisinde olduklarını belirterek, "Birmingham'da Halil Akkaş ile kaçan madalya ve Nevin Yanıt'ın final koşamamasına hem üzülüyor, hem de elde ettikleri dereceler itibarıyla seviniyoruz" dedi. Terzi, "İki bayan sprinterimiz, Nevin Yanıt ve Esen Kızıldağ ile Halil'in son dönemdeki performansları göz dolduruyor. Nevin ve Esen, şanssızlıklar ve saliselerle madalya ve final şanslarını kaybetti. Bu sporcularımız daha çok uluslararası yarışa katılarak tecrübe kazanacaklar" diye konuştu.
800 metrede diskalifiye olarak elenen Selahattin Çobanoğlu'nun kendisinden beklenmeyen bir hata yaptığını belirten Terzi, "Kulvar hatası gibi bir yanlışı yapmaması gerekirdi. Kendisi zaten benim inisiyatifimle buraya geldi, ama bu şansını iyi değerlendiremedi. Bundan sonra inisiyatifler olmayacak" ifadelerini kullandı.