Augustine gelip imza atacak

Trabzonspor Kulübü Başkanı Özkan Sümer, Ankaragücü'nden Augustine ile her konuda anlaştıklarını söyledi. Bordo-Mavili ekibin antrenörleri Bahattin Güneş, Alper Boğuşlu ve Timur Atalay'ın imza törenine katılan Sümer, antrenörlerle birer yıllık sözleşme imzaladıklarını bildirdi.

TRABZON - Trabzonspor Kulübü Başkanı Özkan Sümer, Ankaragücü'nden Augustine ile her konuda anlaştıklarını söyledi. Bordo-Mavili ekibin antrenörleri Bahattin Güneş, Alper Boğuşlu ve Timur Atalay'ın imza törenine katılan Sümer, antrenörlerle birer yıllık sözleşme imzaladıklarını bildirdi. İmza töreninden sonra bir açıklama yapan Sümer, Augustine konusunda çok önemli adımlar attıklarını ifade
ederek, "Bu futbolcuyla akid dışında her konuda anlaşıldı. Ama imza atılıncıya kadar bu oyuncu bizim resmi oyuncumuz değil. Vize sorunları nedeniyle Türkiye'ye gelişi biraz uzadı" açıklamasında bulundu.
Trabzonspor'un yeni forması konusunun kamuoyunda çok tartışıldığını da belirten Sümer, "Futbol bir şov. Şovun da ihtiyaçlarından bir tanesi kıyafet ve görüntü ise dünyada olduğu gibi biz de kendi formamız dışında bazı renkleri kullanmaya çalışıyoruz. Aynı kıyafetleri insanlara tekrar tekrar satamazsınız. Yeni formaya büyük talep var" dedi. Avni Aker Stadı'ndaki örgülerinin kaldırılması konusunun çok fazla tartışıldığını da belirten Sümer, şöyle devam etti: "Tellerden elektrik verecek kadar insani duyguları zayıf olanlar var. Kitlemiz bu kışkırtıcı olaylar karşısında sorumluluğunun bilincinde olacaktır."
Öte yandan Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu Fatih Tekke'ye, Avusturya kampında, Memphis Magna'yla yapılan maçta yardımcı hakeme saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 5, hakeme karşı kaba söz kullanan Somers'e de bir maç ceza verdi. (Spor Servisi)