Augustine Trabzon'a çok yakın

Trabzonspor Kulübü Başkanı Özkan Sümer, Ankaragücü'nün forvet oyuncusu Augustine'in transferinin bu hafta içinde sonuçlanacağını belirterek, "Augistine'nin transferi konusunda önemli bir adım atıldı.

TRABZON - Trabzonspor Kulübü Başkanı Özkan Sümer, Ankaragücü'nün forvet oyuncusu Augustine'in transferinin bu hafta içinde sonuçlanacağını belirterek, "Augistine'nin transferi konusunda önemli bir adım atıldı. Zannediyorum ki bir kaç gün içerisinde bu konu olumlu bir şekilde sonuçlanacaktır" dedi.
Augustine'in de, Trabzonspor'da oynamak istediğini belirten Sümer, "Kulübü ile para konusunda anlaşmak üzereyiz. Zaten bizim önerdiğimiz ve onların istediği rakamın arasında uçurum yok" dedi.
Sümer, Avni Aker Stadı'nın tel örgülerinin kaldırılacağını, bu konuda taraftara güvendiklerini ve Bordo-Mavili taraftarlara sorumluluk vermek istediklerini belirtti. İnsanların düşüncelerini ve duygularını tel örgülerle sınırlamak istemediklerini de vurgulayan Sümer, "Biz taraftarımıza güveniyoruz ve sorumluluk vermek istiyoruz" diye konuştu.
'Tel örgü olmayacak'
Tel örgülerin şiddeti önlemek için var olduğunu da ifade eden Sümer, Bordo-Mavili takımın sezon açılışında sahaya giren taraftarların genelde küçük yaş grubuna mensup olduklarını ve bunların da sadece sanatçılara ve futbolculara sevgilerini göstermek için bu tür davranış içerisine girdiğini kaydetti. Karadeniz kulübü başkanı, Süper Lig'in ikinci haftasında kendi sahalarında yapacakları Fenerbahçe maçının tel örgüsüz oynanacağını da sözlerine ekleyerek, 'Trabzonspor taraftarı o maçta kendini kanıtlayacak" dedi. (Spor Servisi)