Av tüfeği, fişek, demir sopa...

Av tüfeği, fişek, demir sopa...
Av tüfeği, fişek, demir sopa...
Denizli'de taraftar grupları arasında çıkan silahlı kavga sonrası 2 av tüfeği, 43 fişek, 14 kartuş, 6 kesici ve delici alet ile 4 demir sopa ele geçirildi.

DENİZLİ (AA) - Denizli Emniyet Müdürlüğü 'nden yapılan açıklamada, Denizlispor'un 30 Kasım'da deplasmanda Tavşanlı Linyitspor ile oynadığı ve 2-1 galip geldiği karşılaşmanın ardından Denizli Atatürk Stadı yakınında taraftar gruplarından Yeşil Cephe ve 57 Gençlik arasında çıkan silahlı kavga üzerine, olay yeri ve 57 Gençlik Derneği binasında arama yapıldığı belirtildi.

Aramada 2 av tüfeği, 43 fişek, 14 kartuş, 6 kesici ve delici alet ile 4 demir sopa ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, olaya karıştıkları tespit edilen 23 kişinin yakalandığı, grup üyesi 11 kişinin cumhuriyet başsavcılığına sevk edildiği, 7'sinin mahkemece tutuklandığı ifade edildi.

PTT 1. Lig takımlarından Denizlispor'un deplasmanda Tavşanlı Linyitspor ile oynadığı ve 2-1 galip ayrıldığı müsabakanın ardından Denizlispor taraftar grupları Yeşil Cephe ve 57 Gençlik arasında Kütahya'da başlayan gerginlik, Denizli'de de devam etmişti.

Yeşil Cephe taraftar grubu liderlerinin, sorunları konuşmak üzere 57 Gençlik Grubu'nun Atatürk Stadı'nda bulunan dernek binasına gittiğinde çıkan silahlı kavgada, biri ağır 17 kişi yaralanmış, Yeşil Cephe taraftar grubu lideri Fatih Eroğlu kaldırıldığı Denizli Devlet Hastanesinde hayatını kaybetmişti.