Avcı Estonya maçından ümitli

Avcı Estonya maçından ümitli
Avcı Estonya maçından ümitli
(A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Avcı: "Estonya karşısında ilk galibiyetimizi almak istiyoruz. İlk maçtan aldığımız mesajlar bizim ileriye doğru daha sağlıklı bakmamızı sağlıyor."

İSTANBUL - (A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri (D) Grubu'ndaki 2'nci maçında yarın Estonya ile yapacakları karşılaşmayla grupta ilk galibiyeti almak istediklerini söyledi. 

Abdullah Avcı, kaleci Tolga Zengin ile birlikte milli takımın kamp yaptığı Swissotel'de düzenlenen basın toplantısında yarınki maçla ilgili değerlendirmeler yaptı. 

Milli takımın iç sahada yapacağı ilk resmi maçın heyecanını yaşadıklarını belirten Abdullah Avcı, taraftarları kırmızı-beyaz renklerdeki formalar ve bayraklarla maça beklediğini ifade ederek, “Yarın akşam Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 50 bin taraftarın kırmızı ve beyaz formalarla, bayraklarla bizi sonuna kadar destekleyeceğini biliyor, bunun heyecanını yaşıyoruz” dedi. 

Yarınki mücadelenin son derece önemli olduğunu, kazanma arzusu içinde mücadele edeceklerini kaydeden Avcı, rakiplerini, “Geçen sene play-off oynamış bir takım. Fizik kalitesi yerinde, mücadele heyecanı her dakika yaşayan bir takım. Özellikle yarın akşam bizim için son derece önemli olan ve kazanma arzusuyla oynayacağımız bir maç. Çıkış halinde olan saygı duyduğumuz Estonya karşısında ilk galibiyetimizi almak istiyoruz” şeklinde sözlerle değerlendirdi. 

Gruptaki ilk maçta Hollanda'ya 2-0 yenildikleri karşılaşmayla ilgili de değerlendirme yapan Avcı, şunları kaydetti:
“Pazartesi günü Hollanda'da kampa girdik. Ekibimle beraber pazartesi gününden itibaren aralıksız sürdürdüğümüz hazırlıkların, yaptığımız planların cuma akşamı Amsterdam Arena Stadı'nda son derece sağlıklı biçimde geri bildirimini aldık. Özellikle son 10-12 seneye bakıldığında, Amsterdam Stadı'nda topa sahip olma oranımız Hollanda takımıyla aynı derecedeydi. En az rakip kadar, belki rakipten fazla pozisyona girdik. Rakibimize kendi sahasında baskı uyguladık. Oyunun her anında ve maçın sonuna kadar oyunun içinde olduk. Tabi ki skor önemli, bunu almak istiyorduk. Skoru alamadık. Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. 25 yaş ortalamasıyla, 6 tane yeni oyuncu, ileriye dönük bize son derece doğru mesajlar vermiştir. Bir yarış, 13 aylık süreç, 10 maç... İlkini oynadık ve ilk maçtan aldığımız mesajlar bizim ileriye doğru daha sağlıklı bakmamızı sağlıyor.” 

Milli kaleci Tolga Zengin ise Hollanda maçında iyi oynadıklarını ancak istedikleri sonucu elde edemediklerini ifade ederek, “İnşallah Estonya maçıyla birlikte 3 puanı alırız ve gruptaki yolumuza devam ederiz. Zor bir maç olacak. Kağıt üzerinde kolay bir rakip gibi görünse de futbol sahada oynanıyor, oynamadan hiçbir maçın garantisi yok. İnşallah yarın iyi bir başlangıç yaparız. Taraftarımızın desteğiyle ilk galibiyetimizi alıp yolumuza devam ederiz” şeklinde konuştu. (AA)