'Avcı görevinin başında...'

'Avcı görevinin başında...'
'Avcı görevinin başında...'
Türkiye Futbol Federasyonu, çarşamba gecesi Gana ile oynanan ve 2-2 biten hazırlık maçının ardından kamuoyunda beklenenin olmadığını açıkladı. TFF, Abdullah Avcı'nın görevine devam edeceğini duyurdu.

Brezilya’da oynanacak 2014 Dünya Kupası yolundaki hedefinden uzakta olan Milli Takım’da sular durulmuyor. Çarşamba gecesi Gana ile oynanan hazırlık maçında 2-0’lık üstünlüğünü koruyamayıp 2-2’yle sahadan ayrılan ve futboluyla da tat vermeyen Ay-Yıldızlılarda gözler teknik direktör Abdullah Avcı’nın üzerinde.
Milli Takım’da parlak bir performans sergileyemeyen Avcı, toplumdaki kredisini de tüketmek üzereyken, beraberlikle biten Gana maçı sonrası ‘istifa ve görevden alınma’ iddiaları ortaya çıktı. Hatta yeni teknik direktör adayları bile ifade edildi.
Bunun üzerine Yıldırım Demirören başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu bir açıklama yaparak Avcı’nın görevinin başında olduğunu belirtip bir nevi “Hocamızın arkasındayız” mesajı verdi. TFF’den yapılan açıklamada, “Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın Andorra ve Romanya maçlarının ardından gönderileceği” ve “Avcı’nın yerine hoca arayışında olunduğu” şeklindeki iddialara yer verildiğinin üzülerek takip edildiği belirtilerek şöyle denildi: “Türkiye Futbol Federasyonu’nun Sayın Abdullah Avcı’ya yönelik, iddialarda yer aldığı şekliyle bir tasarrufu veya görüşü bulunmamaktadır. Milli Takımlar Teknik Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Sayın Abdullah Avcı, halihazırda görevinin başındadır. Böylesine asılsız, milli takım saygınlığını ve kişileri rencide edecek haberlerle kamuoyunu yanıltmaya kalkışmanın basın yayın organlarının inandırıcılığı, güvenilirliği, etik anlayışıyla bağdaşmadığını düşünmekteyiz.”

Reçber’e görev

Bu arada Türkiye Futbol Federasyonu, Milli Takımlar Genel Koordönatörlüğü’ne Rüştü Reçber’in getirildiğini duyurdu.Yapılan açıklamada, A Milli Takım formasını en fazla giyen futbolcu unvanını elinde bulunduran Reçber’in, kariyerindeki başarılar anlatılarak milli takımlar genel koordinatörlüğü görevine getirildiği kaydedildi.