Avcı: Romanya final maçımız

Avcı: Romanya final maçımız
Avcı: Romanya final maçımız
A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Gana maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Abdullah Avcı, Milli Takım kapısının herkese açık olduğunu belirterek, "Gana ciddi bir rakip. Eylül 'deki Andorra ve Romanya maçları için önemli bir test olacak. 10 Eylül'de Romanya ile oynayacağız karşılaşma final niteliğinde olacaktır. Bıçaksırtı bir maç. Sizlerin ve Türk halkının vereceği destekle Ekim ayı daha farklı olacaktır. Hazırlık maçlarında 40-45 oyuncu kullandık. Ligde performansı artan oyunculara hazırlık kamplarında şans veriyoruz. Gençleri kullanmaya devam edeceğiz. Henüz oyuncuların eksikleri var. Lig başladığında daha farklı olacaktır. Milli Takımımız'ın yaş ortalaması 24.7. Tecrübe kazanacaklar ve iyiye gideceğiz. Uzun vadede nasıl çalışacağımıza göre hareket ediyoruz" dedi.

Türkiye galibiyete hasret


Avcı, Dünya Kupası şansları hakkında şu ifadeleri kullandı:
"Ben Sayın Aydınlar döneminde göreve başladım, ama Yıldırım Demirören yönetimi bana destek oldu, olmaya da devam ediyor. Projelerimizi paylaşıyoruz, destek olmaya çalışıyorlar. Dünya Kupası şansımız az olabilir, ama kalan şansımızı sonuna kadar kullanacağız. Üzerimizde baskı var, ama olumsuz anlamda değil. En iyisini yapmak için uğraşıyoruz. Yüzde 5'lerde görülen şansımız, bir maçta yüzde 90'lara çıkabilir. 10 Eylül'deki Romanya maçı final niteliğinde bıçak sırtında bir maç olacak."

Takımı tamamlayan bir oyuncu olabilmenin önemine vurgu yapan Avcı, "Nuri Şahin, önemli bir oyuncu. Almanya'nın en iyi takımlarından birinde banko oynuyor. Önemli olan istikrarlı bir turnuva takımı olmak, bunun temeli de kulüplerde başlıyorHer futbolcumuzun Arda Turan gibi Avrupa 'da oynaması taraftarıyım. Yerli ve yabancı oyuncu arasında rekabet sağlanmazsa, yabancı sayısını önemi yok" şeklinde konuştu.

Olcay kendine güveniyor

Gana maçına Sloven hakem