Avcı'dan Terim'e gönderme: Ben bıraktım 4'üncüydük, hala aynıyız

Avcı'dan Terim'e gönderme: Ben bıraktım 4'üncüydük, hala aynıyız
Avcı'dan Terim'e gönderme: Ben bıraktım 4'üncüydük, hala aynıyız
Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Milli Takım'daki dönemini başarısız bulanlara yanıt verdi. Avcı, "Ben bıraktım 4'üncüydük, yine 4'üncüyüz" dedi.

RADİKAL - Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Fanatik gazetesine verdiği özel röportajda çarpıcı açıklamalar yaptı. Avcı, Fatih Terim dönemine gönderme yaparak, "Ben bıraktığımda dördüncüydük, şimdi de dördüncüyüz" dedi.

Avcı'nın röportajından dikkat çeken bölümler şöyle:

SELÇUK İNAN'I KİMSE TANIMAZKEN

* Büyük takım hocalığı şöyledir; Ya kendi doğrularınla büyürsün ya da kendi doğrularınla kaybolursun. Biz bildiğimiz, inandığımız doğrular üzerinden yürüdük, sonuç alamadık. Futbolun içinde bu var. İçim rahat, oyuncularla hâlâ ilişkilerim var. Yüz kızartıcı bir suç işlemedim. Selçuk meselesine gelince... Galatasaray maçı öncesi yanıma geldi, konuştuk, öpüştük. Selçuk’u kimse tanımazken, ben tanıyordum. Zaman Tüneli bu işte... Oraya dönmemek lazım.

* Medya bana ilk dönem çok destek oldu. Sonrasında eleştirdiler, ama normal, başarılı olamadım ki zaten. Ben başarısızım, benden önceki de başarısız, benden sonraki de başarısız. Daha önce de söyledim; “Ben bıraktım 4’üncüydük, yine 4'üncüyüz.” Türk Futbolu’nda kavgaya gerek yok. Bizim artık oyunu, gelişimi, değişimi konuşmamız lazım. Ben polemik konusu olmak istemeyen bir teknik adamım.

DİL, DİN, TARİKAT BENİ ÇOK ÜZDÜ

* Ben oyuncu ve oyun üzerinden yapılan eleştirilere hep saygı gösterdim. Ama sahanın dışındaki eleştiriler olmaz. Ben bir aileyim; annem babam var, çocuklarım var. Sahanın dışındaki eleştiriler beni çok yıprattı, üzdü. Dil, din, tarikat, mezhep, cemaat... O gün beni bunlarla eleştirdiler, üzüldüm.