Avni Aker'de teröre balonla protesto

Ligin ilk haftasındaki Sivasspor karşılaşmasında taraftarlarının sahaya girip konuk takım futbolcularına saldırması nedeniyle beş maç seyircisiz oynama cezası alan Trabzonspor, cezasını tamamladı. Tam 104 günlük aranın ardından...

  • Ligin ilk haftasındaki Sivasspor karşılaşmasında taraftarlarının sahaya girip konuk takım futbolcularına saldırması nedeniyle beş maç seyircisiz oynama cezası alan Trabzonspor, cezasını tamamladı. Tam 104 günlük aranın ardından Avni Aker Stadyumu'nda taraftarıyla buluşan bordo-mavili takıma büyük sevgi gösterisinde bulunuldu. Taraftarlar, tüm futbolcuları tek tek tribüne çağırarak hasret giderdiler. Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal da ilk kez seyircili bir maçta Avni Aker Stadı'na çıktı.
  • Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Sivasspor maçından sonra yaptığı açıklamalar nedeniyle aldığı 2 aylık hak mahrumiyeti cezasını Galatasaray maçıyla tamamladı. Ancak Albayrak, ağabeyinin rahatsızlığı nedeniyle maça gelemedi.
  • Trabzonspor Taraftarlar Derneği, karşılaşmadan önce 10 bin Türk bayrağı dağıttı. Ellerindeki bayraklarla PKK aleyhine tezahürat yapan bordo-mavili taraftarlar, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları attı.
  • Maçtan önce Trabzonspor kombine kartlarından alan taraftarlar arasında yapılan kura çekiminde iki kişi otomobil kazandı. Tribün geliri, bordo-mavili yönetimin daha önce aldığı karar uyarınca Şehit Aileleri Derneği'ne bırakıldı. Karşılaşmayı 1000 kadar Galatasaray taraftarı, kendilerine ayrılan kale arkası tribününden izledi.
  • Trabzonspor Başkan Yardımcısı Muzaffer Ermiş ve Galatasaray yöneticisi Haldun Üstünel, özel bir firma tarafından hazırlanan ve Türk bayraklarıyla süslü balonla maçtan önce stadyum üzerinde tur attı. Üstünel yaptığı açıklamada, teröre tepki olarak Türk bayraklarıyla donanmış bir balonla stat üzerinde gezinti yaptıklarını söyledi.
  • Milli takım için gittiği ülkesinden bir gün geç dönen Gineli Jabi'ye ağır para cezasının verileceği belirtildi. Daha önce de iki kez Trabzon'a geç döndüğü için uyarılan Jabi'ye bu kez en az 30 bin YTL ceza verileceği ifade edildi. Bordo-mavili yöneticiler, Galatasaray maçı öncesi Jabi'nin davranışının büyük sorumsuzluk olduğunu, ceza için Ersun Yanal'ın raporunu beklediklerini söylediler. Tecrübeli sağ bek Galatasaray maçı kadrosuna alınmadı.
  • Başlama düdüğü öncesi, Trabzonspor'un, hayatını kaybeden kurucularından Nihat Karanis için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ev sahibi ekip sahaya, "Organ Bağışı İçin Elele Verelim, Hayat Kurtaralım" yazılı pankartla çıktı.