Avni Aker'de zor gece

Ligin ilk maçında kendi saha ve seyircisi önünde İstanbulspor'a yenilen, ardından da Alman kaleci Robert Enke'nin gidişiyle sıkıntılı günler geçiren Fenerbahçe, bugün tel örgüleri kaldırılan Hüseyin Avni Aker Stadı'nda Trabzonspor'un konuğu olacak.

TRABZON - Ligin ilk maçında kendi saha ve seyircisi önünde İstanbulspor'a yenilen, ardından da Alman kaleci Robert Enke'nin gidişiyle sıkıntılı günler geçiren Fenerbahçe, bugün tel örgüleri kaldırılan Hüseyin Avni Aker Stadı'nda Trabzonspor'un konuğu olacak. Trabzon'daki son galibiyetini, Oğuz Çetin ve Aykut Kocaman'ın golleriyle 2-1 kazanarak şampiyon olduğu 1995-96 sezonunda elde eden Fenerbahçe, 5 Mayıs 1996 tarihinden bu yana Avni Aker'de galip gelemiyor.
Fenerbahçe'de sakat olan Ali Güneş'in yanı sıra cezalı Fatih ile Erhan Albayrak bu maçta forma giyemeyecek. Sarı-Lacivertliler'in kalesi ise Recep'e teslim edilecek. Bordo-Mavili takımda, cezalı oyuncular Fatih, Hüseyin ve Yattara ile henüz hazır durumda bulunmayan yeni transfer Maxim, Fenerbahçe karşısında oynamayacak.
Kararı Daum verecek
Fenerbahçe Kulübü İkinci Başkanı Nihat Özdemir, Enke'nin yerine yabancı kaleci alacaklarını sanmadığını söyledi. Kaleci konusunda kararı Daum'un vereceğini vurgulayan Özdemir, "Daum, başkanımız ile görüşecek ve kaleci konusundaki kararını verecek. Biz de hocamızın isteği doğrultusunda hareket edeceğiz'' diye konuştu. (Spor Servisi)