Avram Grant'in yanına Ten Cate gelecek gibi

Ajax Teknik Direktörü Henk Ten Cate, Jose Mourinho'nun yerine menajerliğe İsrailli çalıştırıcı Avram Grant'i getiren ve kendisine de Grant'e yardımcılık yapması için üç yıllık bir sözleşme öneren...

AMSTERDAM - Ajax Teknik Direktörü Henk Ten Cate, Jose Mourinho'nun yerine menajerliğe İsrailli çalıştırıcı Avram Grant'i getiren ve kendisine de Grant'e yardımcılık yapması için üç yıllık bir sözleşme öneren Chelsea'nin teklifini kabul ettiğini dile getirirken "Gelecek hafta hâlâ Ajax'ın başında olur muyum bilmiyorum. Durumum artık tamamıyla iki kulüp arasındaki pazarlıklara bağlı" dedi. 53 yaşındaki çalıştırıcı, Barcelona'da Frank Rijkaard'ın yardımcılığını yaptığı 2003-2006 döneminde 'Barça'nın taktik beyni' diye anılıyordu.
Ten Cate, valizlerini Londra için hazırlayadursun Mourinho'nun boşluğunu doldurması hayli şüpheli görünen Avram Grant, Chelsea'nin başında ilk Premier Lig galibiyetini alarak hakkındaki şüpheleri biraz olsun erteledi. Cumartesi günü Bolton deplasmanında Kalou'nun golüyle 1-0 kazanan 'Maviler', ligde beş maç sonra ilk kez gol atarak 3 puanı hatırladı ve bir maçı eksik lider Arsenal'in 7 puan gerisinde 7. sırayı aldı. (Spor Servisi)