Avrupa, birliğini sahada kutluyor

Avrupa Birliği, 50. kuruluş yıldönümünü bu gece oynanacak olan Manchester United-Avrupa Karması maçıyla kutlayacak. Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda oynayan ilk İngiliz takım olduğu için seçilen Manchester United'la karşılaşacak...

MANCHESTER - Avrupa Birliği, 50. kuruluş yıldönümünü bu gece oynanacak olan Manchester United-Avrupa Karması maçıyla kutlayacak. Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda oynayan ilk İngiliz takım olduğu için seçilen Manchester United'la karşılaşacak Avrupa karmasında Ronaldinho, Ronaldo, Juninho, Puyol, Gerrard, Kahn, Casillas, Maldini, Abidal, Thuram, Zambrotta, Pirlo, Mancini, İbrahimoviç gibi isimler sahaya çıkacak.
UEFA Başkanı Michel Platini, maça ilişkin yaptığı açıklamada, "Kültürel farklılıklarıyla gurur duyan bu kıtada futbol, farklı toplulukların entegrasyonuna katkı yaptı. Bizim sporumuz hukukun üstünlüğü, diğerlerine saygı, ifade özgürlüğü, ekip çalışması ve dayanışma gibi Avrupa'nın temel değerlerinden bazılarını en iyi şekilde yansıtıyor" dedi. Mücadele saat 22.00'den itibaren NTV'den yayımlanacak. (Spor Servisi)