Avrupa futbolu masaya yatırılıyor

UEFA Yönetim Kurulu Olağan Toplantısı, İstanbul Çırağan Sarayı'nda başladı. Toplantıda, 2009 ve 2010'daki UEFA kongrelerine ev sahipliği yapacak federasyonlar ile Euro 2008'in 'resmi hayır kurumu' karara bağlanacak.

İSTANBUL - UEFA Yönetim Kurulu Olağan Toplantısı, İstanbul Çırağan Sarayı'nda başladı. Toplantıda, 2009 ve 2010'daki UEFA kongrelerine ev sahipliği yapacak federasyonlar ile Euro 2008'in 'resmi hayır kurumu' karara bağlanacak. Toplantıda ayrıca Kulüp Lisans Sistemi'nin dört yıllık gelişimi de masaya yatırılacak.
Türkiye Futbol Federasyonu'nun ev sahipliğindeki toplantı, bugün saat 12.00'de sonra erecek. UEFA Başkanı Michel Platini, UEFA Onursal Başkanı Lennart Johansson ve UEFA Genel Sekreteri David Taylor'ın da hazır bulunacağı toplantıda alınacak kararlar, toplantının ardından, bir basın toplantısıyla duyurulacak.
Öte yandan, bugün saat 14.00'te, Futbol Federasyonu'nun, Grassroots Charter üyelik sözleşmesi, UEFA Başkanı Michel Platini ile Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy tarafından imzalanacak.
Bu arada Türkiye Futbol Federasyonu, Michel Platini başkanlığındaki UEFA delegasyonu onuruna önceki gece İstanbul'da bir yemek verdi. Feriye Lokantası'nda basına kapalı olarak gerçekleştirilen yemekte, Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy ve UEFA Başkanı Michel Platini'nin günün anısına birbirlerine birer plaket sundukları belirtildi. (Spor Servisi, aa)