Avrupa Halterde Şampiyonası'nda kadınlar üç altın madalya kazandı

Avrupa Halterde Şampiyonası'nda kadınlar üç altın madalya kazandı
Avrupa Halterde Şampiyonası'nda kadınlar üç altın madalya kazandı
Gürcistan'da düzenlenen Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası'nda, kadınlar 48 kiloda Nurcan Taylan koparmada 81 kiloluk derecesiyle altın madalya kazandı. Sibel Özkan Konak ise silkme ve toplamda iki altın madalya kazanmayı başardı.

RADİKAL-Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te düzenlenen Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası, 38 ülkeden 96 kadın ,136 erkek olmak üzere toplam 232 sporcunun katılımı ile başladı. Şampiyona, kadınlar 48 kilo müsabakalarıyla start aldı. Bu sıklette Türk sporcular Nurcan Taylan ve Sibel Özkan Konak podyuma çıktı. Kadınlar 48 kiloda Nurcan Taylan koparmada 81 kiloluk derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu. Aynı kiloda Sibel Özkan Konak ise 80 kiloluk kaldırışıyla bronz madalyanın sahibi oldu. Koparmada İtalyan sporcu Genny Caterin ise 81 kiloluk kaldırışıyla ikinci sırada yer aldı.

Diğer Türk sporcu Sibel Özkan Konak da ilk hakkında 79 kiloyu omuzladı, ikinci hakkında da 80 kiloyu kaldırmayı başardı. Milli halterci, üçüncü hakkında ise 81 kiloyu kaldırmakta başarısız oldu. 80 kilo ile üçüncü sırada yer alan Konak, bronz madalya elde etti.

Koparmada gümüş madalyanın sahibi ise İtalyan Genny Caterina Pagliaro oldu. İtalyan halterci, ilk hakkında başaramadığı 80 kiloyu ikinci denemesinde kaldırdı. Pagliaro, üçüncü hakkında da 81 kiloyu kaldırmayı başardı ve bu kiloyla ikinci sırada yer aldı.

SİBEL ÖZKAN SİLKME VE TOPLAMDA 2 ALTIN MADALYA KAZANDI
Daha sonra yapılan silkme müsabakalarında Sibel Özkan Konak fırtınası esti. 99 kilo kaldıran Konak, toplamda da 179 kiloya ulaştı. Sporcumuz böylelikle silkmede ve toplamda 2 altın madalya kazandı.
Nurcan Taylan ise silkmede 97 kilo kaldırdı ve toplamda 178 kilo ile gümüş madalyanın sahibi oldu.

DHA


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  Avrupa

  ,

  gümüş

  ,

  madalya