Avrupa için dikkat çekti

Galatasaray'ın, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynadığı ve 2-1 kazandığı Diyarbakırspor maçı, Sarı-Kırmızılı ekibin çarşamba günü oynayacağı Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı öncesi camiada sevinç yarattı.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'ın, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynadığı ve 2-1 kazandığı Diyarbakırspor maçı, Sarı-Kırmızılı ekibin çarşamba günü oynayacağı Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı öncesi camiada sevinç yarattı. Teknik direktörü Fatih Terim, Diyarbakırspor karşısında maça iyi başladıklarını, ancak golü yedikten sonra devre sonuna kadar kötü oynadıklarını belirterek, "Futbolcularımız ilk yarıda hazırlık maçı havasındaydı. İlk yarıdaki görüntümüz bizim için uyarı niteliği taşıyordu. Bu yarıda bir gol yediğimiz için takım olarak çok şanslı sayılırız. Ama, Avrupa'da böyle oynasaydık, affedilmezdi. Ancak ikinci yarıda nasıl oynamamız gerektiğini gösterdik ve karşılaşmayı kazandık" diye konuştu.
Tecrübeli teknik adam, Olimpiyat Stadı'yla ilgili olarak da şunları söyledi: "Bundan sonra bütün maçları bu statta oynayacağız. Artık, 'Armudun sapı, üzümün çöpü' diyemeyiz, mekânımız burası. Bugün kaybetseydik de, rüzgâra ya da elektrik kesintilerine sığınmayacaktık. Rüzgâr her yerde var" dedi.
CSKA hazırlıkları başladı
Sarı-Kırmızılılar CSKA Sofya ile yapacağı Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu maçının hazırlıklarına ara vermeden başladı. Galatasaray, dün Fatih Terim yönetiminde Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yaklaşık 1.5 saat süren bir antrenman yaptı. Diyarbakırspor karşısında 90 dakika forma giyen oyuncuların hafif bir koşunun ardından ayrıldığı idmanda, diğer futbolcular yarı sahada çift kale maçı yaptılar. Sakatlıkları bulunan oyunculardan Volkan, takımla birlikte çalışırken, Ümit, Abdullah, Baliç ve Pinto ise koşu yaptılar.
Kulüp doktoru Serhan Kurtulmuş, sakatlıkları devam eden Baliç ve Abdullah'ın yanı sıra, kasığında ağrıları bulunan Ümit ile zorlanmaya bağlı olarak arka adalesinden sakatlanan Pinto'nun da CSKA Sofya maçına yetiştirilmelerinin zor göründüğünü açıkladı. Kurtulmuş, çalışmalara başlayan Volkan'ı ise deneme amacıyla antrenmana çıkardıklarını ve durumunu tekrar kontrol edeceklerini sözlerine ekledi.