Avrupa Ligi 1. ve 2. tur eşleşmeleri

Avrupa Ligi 1. ve 2. tur eşleşmeleri
Avrupa Ligi 1. ve 2. tur eşleşmeleri
UEFA Avrupa Ligi'nde 2014-2014 sezonu 1. ve 2. ön eleme turu kuraları çekildi.

İSTANBUL - UEFA'nın İsviçre'nin Nyon kentindeki merkezinde gerçekleştirilen kura çekiminde, 1. ve 2. ön eleme turu eşleşmeleri belirlendi.

Ligde 1. ön eleme turu maçları 3-10 Temmuz, 2. ön eleme turu maçları ise 17-24 Temmuz tarihlerinde oynanacak. Eşleşmeler şöyle:

Birinci ön eleme turu Rudar Velenje (Slovenya) - Laçi (Arnavutluk)
Differdange 03 (Lüksemburg) - Atlantas (Litvanya)
VPS Vaasa (Finlandiya) - Brommapojkarna (İsveç)
B36 Torshavn (Faroe Adaları) - Linfield ( Kuzey İrlanda)
Fram (İzlanda) - Nömme Kalju (Estonya)
Rosenborg (Norveç) - Jelgava (Letonya)
Derry City (İrlanda) - Aberystwyth Town (Galler)
Abeerden (İskoçya) - Daugava Riga (Letonya)
Tartu Santos (Estonya) - Tromsö (Norveç)
Crusaders (Kuzey İrlanda) - Ekranas (Litvanya)
Stjarnan (İzlanda) - Bangor City (Galler)
Jeunesse Esch (Lüksemburg) - Dundalk (İrlanda)
Myllykosken Pallo-47 (Finlandiya) - Fuglafjördur (Faroe Adaları)
FH Hafnarfjördur(İzlanda) - Glenavon (Kuzey İrlanda)
Sillamae Kalev (Estonya) - Honka Espoo (Finlandiya)
Banga (Litvanya) - Sligo Rovers (İrlanda)
Vikingur (Faroe Adaları) - Daugava Daugavpils (Letonya)
Göteborg (İsveç) - Fola Esch (Lüksemburg)
Haugesund (Norveç) - Broughton (Galler)
Sioni Bolnisi (Gürcistan) - Flamurtari (Arnavutluk)
Tiraspol (Moldova) - Inter Bakü (Azerbaycan)
Hibernians (Malta) - Spartak Tırnava (Slovakya)
UE Sant Julia (Andorra) - Cukaricki (Sırbistan)
Koper (Slovenya) - Celik Niksic (Karadağ)
Turnovo (Makedonya) - Chikhura Sachkhere (Gürcistan)
Shirak (Ermenistan) - Shakhter Karagandy (Kazakistan)
Gabala (Azerbaycan) - Siroki Brijeg (Bosna Hersek)
Diösgyori VTK (Macaristan) - Birkirkara (Malta)
Vaduz (Liechtenstein) - College Europa (Cebelitarık)
Veris Kişinev (Moldova) - Litex Lovech (Bulgaristan)
Santa Coloma (Andorra) - Metalurg Üsküp (Makedonya)
Kairat Almaata (Kazakistan) - Kukesi (Arnavutluk)
Folgore (San Marino) - Buducnost Pogdorica (Karadağ)
RNK Split (Hırvatistan) - Mika (Ermenistan)
Botev Plovdiv (Bulgaristan) - Libertas (San Marino)
Lovcen (Karadağ) - Zeljeznicar (Bosna Hersek)
Shkendija (Makedonya) - Zimbru Kişinev (Moldova)
Sliema Wanderers (Malta) - Ferencvaroş (Macaristan)
Pyunik (Ermenistan) - Astana (Kazakistan)

İkinci ön eleme turu
Györi ETO (Macaristan) - Göteborg (İsveç)/Fola Esch (Lüksemburg)
Neman Grodno (Belarus) - FH Hafnarfjördur(İzlanda)/Glenavon (Kuzey İrlanda)
UE Sant Julia (Andorra) /Cukaricki (Sırbistan) - Grödig (Avusturya)
Abeerden (İskoçya)/Daugava Riga (Letonya) - Groningen (Hollanda)
Folgore (San Marino) /Buducnost Pogdorica (Karadağ) - Omonia (Güney Kıbrıs Rum Kesimi)
Differdange 03 (Lüksemburg)/Atlantas (Litvanya) - Shirak (Ermenistan)/Shakhter Karagandy (Kazakistan)
Derry City (İrlanda)/Aberystwyth Town (Galler) - Shakhtyor Soligorsk (Belarus)
Botev Plovdiv (Bulgaristan)/Libertas (San Marino) - SKN St. Pölten (Avusturya)
Molde (Norveç) - Gorica (Slovenya)
Hapoel Beer -Sheva ( İsrail ) - RNK Split (Hırvatistan)/Mika (Ermenistan)
CFR 1907 Cluj (Romanya) - Jogodina (Sırbistan)
Bursaspor - Turnovo (Makedonya)/Chikhura Sachkhere (Gürcistan)
Mlada Bloslav (Çek Cumhuriyeti) - Gabala (Azerbaycan)/Siroki Brijeg (Bosna Hersek)
Sarajevo (Bosna Hersek) - Haugesund (Norveç)/Broughton (Galler)
Ruch Chorzow (Polonya) - Vaduz (Liechtenstein)/College Europa (Cebelitarık)
Asteras Tripolis (Yunanistan) - Rops Rovaniemi (Finlandiya)
Lovcen (Karadağ)/Zeljeznicar (Bosna Hersek) - Santa Coloma (Andorra)/Metalurg Üsküp (Makedonya)
Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti) - Kösice (Slovakya)
Motherwell (İskoçya) - Stjarnan (İzlanda)/Bangor City (Galler)
Neftçi (Azerbaycan) - Koper (Slovenya)/Celik Niksic (Karadağ)
Luzern (İsviçre) - Saint Johnstone (İskoçya)
Zulte Waregem (Belçika) - Zawisza Bydgoszcz (Polonya)
Hapoel Tel-Aviv (İsrail) - Pyunik (Ermenistan)/Astana (Kazakistan)
Hajduk Split (Hırvatistan) - Jeunesse Esch (Lüksemburg)/Dundalk (İrlanda)
Fram (İzlanda)/Nömme Kalju (Estonya) - Lech Poznan (Polonya)
Vikingur (Faroe Adaları)/ Daugava Daugavpils (Letonya) - Tartu Santos (Estonya)/Tromsö (Norveç)
Hibernians (Malta)/Spartak Tırnava (Slovakya) - Zestafoni (Gürcistan)
B36 Torshavn (Faroe Adaları)/Linfield (Kuzey İrlanda) - AIK Solna (İsveç)
Rudar Velenje (Slovenya)/Laçi (Arnavutluk) - Zorya Luhansk (Ukrayna)
Sillamae Kalev (Estonya)/Honka Espoo (Finlandiya) - Krasnodar ( Rusya )
Trencin (Slovakya) - Vojvodina (Sırbistan)
Kairat Almaata (Kazakistan)/Kukesi (Arnavutluk) - Esbjerg (Danimarka)
Dinamo Minsk (Belarus) - Myllykosken Pallo-47 (Finlandiya)/Fuglafjördur (Faroe Adaları)
Petrolul Ploiesti (Romanya) - Sioni Bolnisi (Gürcistan)/Flamurtari (Arnavutluk)
Crusaders (Kuzey İrlanda)/Ekranas (Litvanya) - VPS Vaasa (Finlandiya)/Brommapojkarna (İsveç)
HNK Rijeka (Hırvatistan) - Sljema Wanderers (Malta)/Ferencvaroş (Macaristan)
Rosenborg (Norveç)/Jelgava (Letonya) - Banga (Litvanya)/Sligo Rovers (İrlanda)
CSKA Sofya (Bulgaristan) - Shkendija (Makedonya)/Zimbru Kişinev (Moldova)
Veris Kişinev (Moldova)/Litex Lovech (Bulgaristan) - Diösgyori VTK (Macaristan)/Birkirkara (Malta)
Elfsborg (İsveç) - Tiraspol (Moldova)/Inter Bakü (Azerbaycan) (AA)