Avrupa Ligi'nde play-off'a yükselen takımlar

Avrupa Ligi'nde play-off'a yükselen takımlar
Avrupa Ligi'nde play-off'a yükselen takımlar
UEFA Avrupa Ligi'nde 3. ön eleme turunda oynanan rövanş maçlarının ardından play-off turuna yükselen takımlar belli oldu.

İSTANBUL - Türkiye 'yi Trabzonspor ve Medipol Başakşehir'in temsil ettiği turda dün 29 karşılaşma oynandı. Sahasında Makedon ekibi Rabotnicki ile 1-0 yenildiği ilk maçın rövanşında uzatma bölümü sonunda 1-1 berabere kalan Trabzonspor ile ilk maçta 2-0 yenildiği Hollanda temsilcisi AZ Alkmaar'a rövanşta da 2-1 yenilen Medipol Başakşehir, ilk kez yer aldığı Avrupa defterini erken kapattı.

Kupada 3. ön eleme turu rövanş maçlarının ardından AZ Alkmaar, Rabotnicki, Athletic Bilbao, Brondby, Kabala, Rubin Kazan, Belenenses, Slovan Liberec, Odds, Rosenborg, Hajduk Split, Zilina, Dinamo Minsk, Bordeaux, Thun, Jablonec, Astra, Atromitos, Saint-Etienne, Southampton, Standard Liege, Zorya, PAOK, Krasnodar, Borussia Dortmund, Kairat, Legia, Vojvodina ve Altach, play-off turunda mücadele etmeye hak kazandı.

Avrupa Ligi'nde play-off turu karşılaşmaları ise 20 ve 27 Ağustos tarihlerinde oynanacak.

WEST HAM UNITED HAVLU ATTI

Beşiktaş 'ın eski teknik direktörü Hırvat Slaven Bilic'in çalıştırdığı West Ham United, Rumen ekibi Astra'ya elendi. Turnuvada Malta temsilcisi Birkirkara'yı penaltılarda geçen West Ham United, 3. ön eleme turunda Rumen ekibi Astra'ya elenmekten kurtulamadı. İlk maçta rakibiyle sahasında 2-2 berabere kalan İngiliz temsilcisi, deplasmandaki mücadelede de 2-1 mağlup olarak, Avrupa'ya veda etti.

Ligde 3. ön eleme turu rövanş maçlarında alınan sonuçlar şöyle:
Inter Bakü (Azerbaycan) - Athletic Bilbao (İspanya): 0-0 (0-2)
Omonia (Kıbrıs Rum Kesimi)- Brondby (Danimarka): 2-2 (0-0)
Kabala (Azerbaycan) - Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi): 1-0 (1-1)
Rubin Kazan (Rusya) - Sturm Graz (Avusturya): 1-1 (3-2)
Göteborg (İsveç) - Belenenses (Portekiz): 0-0 (1-2)
Hapoel Kiryat Shmona (İsrail) - Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti): 0-3 (1-2)
Medipol Başakşehir - AZ Alkmaar (Hollanda): 1-2 (0-2)
Odds (Norveç) - Elfsborg (İsveç): 2-0 (1-2)
Rosenborg (Norveç) - Debrecen (Macaristan): 3-1 (3-2)
Stromsgodset (Norveç) - Hajduk Split (Hırvatistan): 0-2 (0-2)
Trabzonspor - Rabotnicki (Makedonya): 1-1 (0-1)
Vorskla (Ukrayna) - Zilina (Slovakya): 3-1 (0-2)
Dinamo Minsk (Belarus) - Zürih (İsviçre): 1-1 (1-0)
AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi) - Bordeaux (Fransa): 0-1 (0-3)
Vaduz (Liechtenstein) - Thun (İsviçre): 2-2 (0-0)
Kopenhag (Danimarka) - Jablonec (Çek Cumhuriyeti): 2-3 (1-0)
Astra (Romanya) - West Ham United (İngiltere): 2-1 (2-2)
Atromitos (Yunanistan) - AIK (İsveç): 1-0 (3-1)
Saint-Etienne (Fransa) - Targu Mureş (Romanya): 1-2 (3-0)
Vitesse (Hollanda) - Southampton (İngiltere): 0-2 (0-3)
Zeljeznicar (Bosna Hersek) - Standard Liege (Belçika): 0-1 (1-2)
Zorya (Ukrayna) - Charleroi (Belçika): 3-0 (2-0)
Spartak Trnava (Slovakya) - PAOK (Yunanistan): 1-1 (0-1)
Slovan Bratislava (Slovakya) - Krasnodar (Rusya): 3-3 (0-2)
Borussia Dortmund (Almanya) - Wolfsberg (Avusturya): 5-0 (1-0)
Aberdeen (İskoçya) - Kairat (Kazakistan): 1-1 (1-2)
Legia (Polonya) - Kukesi (Arnavutluk): 1-0 (3-0)
Vojvodina (Sırbistan) - Sampdoria (İtalya): 0-2 (4-0)
Vitoria Guimaraes (Portekiz) - Altach (Avusturya): 1-4 (1-2) (AA)