Avrupa sahnesinde Türk Marşı

Bu gece, Avrupa potalarında İtalya'nın Siena kentinde bir Türk gecesi yaşanacak.

SIENA - Bu gece, Avrupa potalarında İtalya'nın Siena kentinde bir Türk gecesi yaşanacak. Eurolig ikinci tur E Grubu'nda mücadele edecek olan Ülker, Türk antrenör Ergin Ataman'ın çalıştırdığı ve kadrosunda milli basketbolcu Mirsad Türkcan'ın da bulunduğu İtalya'nın Montepaschi Siena takımıyla karşılaşacak. Siena kentinde Palasport Mens Sana Spor Salonu'nda saat 21.30'da başlayacak karşılaşma, TV 8'den naklen yayınlanacak. Ülker'de, ayağında hafif sakatlığı bulunan Joseph Blair'in bugünkü maçta oynayacağı açıklandı.
'Dostların arasındayız'
Ülker Genel Menaceri Lütfi Arıboğan, ikinci tur grup maçlarına deplasman galibiyetiyle başlamak istediklerini ancak grubun oldukça güçlü takımlarından oluştuğunu belirtti. Montepaschi'de Ergin Ataman ve Mirsad Türkcan'ın bulunmasının Türk sporseverler açısından maçı daha da ilginç duruma getireceğini kaydeden Arıboğan, "Kendimizi orada yabancı hissetmeyeceğiz. Dostlar arasında olacağız" şeklinde konuştu.
Ülker Antrenörü Tolga Öngören ise ikinci turda grup maçlarının ilk tura oranla çok daha zor ve sert geçeceğini vurgulayarak, zorlu grupta iddialı olduklarını söyledi. Grup maçlarına galibiyetle başlamak istediklerini ve bu nedenle Siena maçına büyük önem verdiklerini belirten Öngören, "Galip gelirsek avantaj yakalayacağız. İyi hazırlanıyoruz, takımımızın genel durumu da iyi" görüşünü dile getirdi. Turuncu-Yeşilliler, İtalyan takımlarıyla bugüne dek deplasmanda yaptığı 13 maçta yalnızca üç galibiyet alırken, 10 karşılaşmadan da yenik ayrıldı. Ülker İtalyan ekipleriyle oynadığı 27 maçta ise 17 yenilgi ve 10 galibiyet alabildi. Avrupa'da 158. maçına çıkacak olan Turuncu-Yeşilliler'in 9 yıllık bilançosu ise 74 galibiyet, 82 yenilgi, 1 beraberlik... (Spor Servisi)