'Avrupalı' büyüklerin pazar mesaisi

Lider Galatasaray, bugün ligde en son 16 Şubat 1964'te karşılaştığı ve 5-0 mağlup ettiği Kasımpaşa'yla 43 yıl sonra yeniden oynarken liderliğini korumak amacında.

İSTANBUL/BURSA - Lider Galatasaray, bugün ligde en son 16 Şubat 1964'te karşılaştığı ve 5-0 mağlup ettiği Kasımpaşa'yla 43 yıl sonra yeniden oynarken liderliğini korumak amacında. Sarı-Kırmızılılarda sakatlığı bulunan Arda, Sabri ve Okan maçta forma giyemeyecek. UEFA Kupası'nda 3-2 mağlup oldukları Sion maçında sakatlanan Nonda'nın durumunun iyi olduğunu belirten kulüp doktoru Murat Çevik, kaburgasında kırık bulunan Servet'i son iki maçta oynatarak yorduklarını, Kasımpaşa maçında oynayıp oynayamayacağına teknik heyetle karar vereceklerini söyledi. Öte yandan Galatasaray Pazarlama A.Ş takımın beş maçlık cezasının ardından taraftarlarıyla buluşacağı ilk lig maçında satışa çıkarılmak amacıyla 'Tişört Tasarım Yarışması' düzenleyecek. Elektronik posta yoluyla 12 Ekim'e kadar kulübe ulaştırılan tasarımlar, 13-20 Ekim tarihleri arasında, kulübün internet sitesinde taraftarların oylamasına sunulacak.
Kezman kadroda yok
Fenerbahçe ise bugün Bursa deplasmanına Inter gibi dev bir takımı mağlup etmenin moraliyle çıkıyor. Teknik direktör Zico, 20 kişilik maç kafilesine sakatlıkları nedeniyle Kezman, Serdar, Tümer ve Appiah'ın yanı sıra, Kemal ve Can'ı da almadı. Bu arada kulüpten yapılan açıklamada, Alex'in, Inter tarafından istenildiği ve bu oyuncuya karşılık Adriano'nun önerildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Öte yandan Kezman, izinli olarak iki günlüğüne ülkesine gitti. (Spor Servisi)